Саакашвілі продемонстрував суду свій стан і звернувся до України

Ув'язнений колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі сьогодні дистанційно підключився до засідання Тбіліського міського суду....
Саакашвілі / фото: newsgeorgia.ge

Ув’язнений колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі сьогодні дистанційно підключився до засідання Тбіліського міського суду.

Тут третій місяць слухається клопотання адвокатів про відстрочення покарання та звільнення Саакашвілі за станом здоров’я.

 Українською мовою він зачитав своє звернення до України, заявивши, що впевнений у перемозі. “Але якщо не доживу, моє серце має бути поховано в Києві”, – заявив Саакашвілі. Він також заявив, що в ув’язненні зазнав тортур і був отруєний, пише інформаційний портал Новини-Грузія.

Потім він підняв сорочку та продемонстрував суду свій фізичний стан, вибачившись перед усіма «за неестетичні кадри».

“Єдине, про що я прошу, дати мені можливість адекватного лікування…”, – сказав Саакашвілі, звертаючись до суду.

Суддя закрив екран зображення та попросив Саакашвілі одягнутися. Після цього включення було перервано, і суд продовжив слухати свідків захисту.

Після дискусій напередодні переведення в реанімацію Саакашвілі залишається в палаті.

Влада Грузії продовжує наполягати, що розмови про критичний стан Саакашвілі є частиною піар-кампанії, а сам він симулює. Минулого тижня міністерство юстиції Грузії висловило недовіру до результатів незалежної медичної експертизи центру «Емпатія». Суд долучив до матеріалів справи звіт Національної служби експертизи ім. Самхараулі, у якому заперечуються висновки незалежних експертів.

З моменту арешту Міхеіл Саакашвілі втратив понад 30% маси тіла, зараз він важить близько 69 кілограмів при зростанні 195 см. Серед діагнозів незалежної експертизи — швидкопрогресуюча деменція, кахексія – загрозлива втрата маси тіла, анорексія, гастроентерологічні захворювання та хвороби опорно-рухового апарату.

У клініці “Вівамед” заявляють, що Саакашвілі “погано їсть” і відмовляється від внутрішньовенного харчування.

Представник ради лікарів при Народному захиснику Тенгіз Цуладзе заявив суду, що відмова від їди — це поведінкові прояви анорексії та кахексії та Саакашвілі не може контролювати свій стан. «Під час містечка він не їв усвідомлено, а зараз він просто не може їсти», — заявив Цуладзе.

За словами лікаря, він оцінює стан третього президента як кахексію четвертого ступеня. За його словами, якщо вага продовжуватиме знижуватися далі — організм не витримає.

Читайте також: У Саакашвілі виявили коронавірус – адвокат.

Поділитися:
Категорії
ВідеоГоловні новиниПолітика
Стрічка новин

Читайте також: