НАТО надасть Україні кошти для вступу до альянсу

Лідери країн-членів НАТО на саміті у Вільнюсі у вівторок вирішили, що майбутнє України – в альянсі, але не дали Києву бажаного запрошення про вступ до альянсу ...
Єнс Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг / фото: NATO

Лідери країн-членів НАТО на саміті у Вільнюсі у вівторок вирішили, що майбутнє України – в альянсі, але не дали Києву бажаного запрошення про вступ до альянсу та не назвали конкретних термінів такого вступу. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що узгоджений пакет підтримки України, що складається з трьох елементів, має дати Києву необхідні кошти, щоб зрештою вступити до НАТО. При цьому він зазначив, що Україна зможе стати членом НАТО лише у разі перемоги у війні з Росією та виконання умов, які поставили союзники, пише ERR.

“Майбутнє України – в НАТО, – йдеться у підсумковому комюніке саміту. – У нас є можливість направити Україні запрошення приєднатися до альянсу, коли союзники будуть з цим згодні та будуть виконані умови”.

Столенберг пояснив на прес-конференції, що перша частина пакету підтримки стосується переходу збройних сил України від радянських до західних стандартів та досягнення повної оперативної сумісності з військами країн НАТО.

Генсек НАТО також неодноразово наголосив на дуже об’ємній допомозі, яку надають країни-члени НАТО Україні в ході поточної війни, а також з 2014 року, коли західні країни почали навчати українських військовослужбовців.

По-друге, союзники ухвалили рішення про створення Ради НАТО-Україна, перше засідання якої відбудеться за участю президента України Володимира Зеленського вже в середу і проходитиме на рівноправній основі.

По-третє, союзники підтвердили свою готовність рухатися далі з процесом вступу України до НАТО і на підтвердження цього вирішили відмовитися від Плану дій щодо членства для України. Це означає, що звичайний двоетапний процес вступу до альянсу стане для України одноетапним, пояснив Столтенберг.

При цьому він наголосив, що Україна стане членом НАТО, як тільки союзники дадуть згоду та будуть виконані всі вимоги.

У зв’язку з цим він зазначив, що поки йде війна, Україна не отримає запрошення вступити до НАТО, і додав, що, зрозуміло, її членство в альянсі також буде неможливим у тому випадку, якщо Україна програє війну з Росією.

Читайте також: Польський сейм підтримав членство України в НАТО.

Поділитися:
Категорії
ПолітикаТОП
Стрічка новин

Читайте також: