Члени НАТО можуть відправити війська в Україну – екс-глава альянсу

Расмуссен сказав: Якщо НАТО не зможе домовитися про чіткий шлях вперед для України, існує явна ймовірність того, що окремі країни можуть вжити заходів....
Андерс Расмуссен / фото: nato.int

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Расмуссен заявив, що група країн НАТО може захотіти розмістити війська в Україні, якщо країни-члени, включаючи США, не нададуть відчутних гарантій безпеки Києву на саміті альянсу у Вільнюсі, пише The Guardian.

Расмуссен відвідав Європу та Вашингтон, щоб оцінити зміну настроїв перед початком критично важливого саміту 11 липня.

Він також попередив, що навіть якщо група держав надасть Україні гарантії безпеки, інші не допустять, щоб питання майбутнього членства України в НАТО було знято з порядку денного у Вільнюсі.

Расмуссен сказав: «Якщо НАТО не зможе домовитися про чіткий шлях вперед для України, існує явна ймовірність того, що окремі країни можуть вжити заходів. Ми знаємо, що Польща дуже залучена до надання конкретної допомоги Україні. І я б не виключав можливості того, що Польща ще сильніше залучиться до цього контексту на національному рівні, а за нею підуть країни Балтії, можливо, включаючи можливість розміщення військ.

«Я думаю, що поляки серйозно подумають про те, щоб піти і створити коаліцію охочих, якщо Україна нічого не отримає у Вільнюсі. Ми не повинні недооцінювати польських почуттів, поляки відчувають, що Західна Європа занадто довго не прислухалася до їхніх застережень щодо справжньої російської ментальності».

Расмуссен сказав, що Україна має отримати письмові гарантії безпеки, бажано до саміту, але поза рамками НАТО. Вони мають охоплювати обмін розвідданими, спільне навчання з Україною, посилене виробництво боєприпасів, оперативну сумісність НАТО та постачання зброї, достатньої для стримування Росії від подальшого нападу.

Але він попередив, що гарантій безпеки буде недостатньо.

За його словами, історія показала, що небезпечно залишати Україну в приймальні НАТО на невизначений термін. Навіть якщо запрошення Україні до НАТО не вдасться надати на саміті у Вільнюсі, можна говорити про можливість надання запрошення наступного року у Вашингтоні. Цей шлях до членства, за його словами, повинен виключати встановлення попередніх умов, таких як план дій щодо членства в НАТО.

«Будь-що менше, ніж це, було б розчаруванням для України», — сказав він.

Він відкинув аргумент, що Україні не можна запропонувати шлях до членства в НАТО, доки не закінчиться війна, сказавши, що це дасть Путіну право вето.

Читайте також: Підрив Каховської ГЕС: ООН та Червоний Хрест жодним чином не допомогли українцям.

Поділитися:
Категорії
ПолітикаТОП
Стрічка новин

Читайте також: