34 країни закликають МОК відсторонити Росію і Білорусь від Олімпіади в Парижі

Уряди 34 країн, включаючи приймаючу країну Францію, закликали Міжнародний олімпійський комітет виключити Росію та Білорусь з Олімпіади в Парижі 2024 року...
Фото: Getty Images

Уряди 34 країн, включаючи приймаючу країну Францію, закликали Міжнародний олімпійський комітет виключити Росію та Білорусь з Олімпіади в Парижі 2024 року — якщо керівники Ігор не оприлюднять чіткий «дієвий» план для спортсменів, які змагатимуться як нейтральні, пише Рolitico.

МОК заявив, що вивчить шлях для російських і білоруських спортсменів, щоб змагатися в Парижі під нейтральними прапорами, крок, який викликав обурення в Києві — і тепер зустрів конкретну відповідь серед союзників України.

У заяві, опублікованій у понеділок, 34 країни відзначили зв’язки між спортом і військовими в Росії та Білорусі та сказали: «Поки ці фундаментальні проблеми та суттєва відсутність ясності та конкретних деталей щодо працездатної моделі «нейтралітету» не ми не погоджуємося з тим, що російських і білоруських спортсменів слід повертати до змагань».

Крім того, “у Росії та Білорусі спорт і політика тісно переплетені”, – заявили країни.

Представники німецького, британського та американського урядів підписали лист, але саме включення Франції спричинить найбільший головний біль МОК, адже Париж вперше з 1924 року прийматиме Олімпійські ігри.

Серед інших підписантів: Австрія, Бельгія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Південна Корея, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Новий Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія та Швеція.

Читайте також: Король Великої Британії відвідав українських військових.

Поділитися:
Категорії
ПолітикаТОП
Стрічка новин

Читайте також: