СБУ викрила групу ділків, які допомагали росіянам «легалізуватися» в Україні

Під час слідчо-оперативних заходів у Запоріжжі нейтралізовано кримінальне угруповання, яке займалось незаконною легалізацією іноземців у нашій державі...
Фото: СБУ

Служба безпеки проводить системну боротьбу з міжнародною організованою злочинністю, яка загрожує державній безпеці України в умовах війни.

Під час слідчо-оперативних заходів у Запоріжжі нейтралізовано кримінальне угруповання, яке займалось незаконною легалізацією іноземців у нашій державі.

Про це повідомила Служба безпеки України.

«Серед основних клієнтів зловмисників були громадяни рф, які причетні до вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, у тому числі вбивств.

Для них ділки виготовляли фальшиві візи, паспорти та посвідки на проживання в Україні.

У подальшому частина іноземців планувала виїхати до ЄС», – йдеться у повідомленні СБУ.

За інформаціє правоохоронців, вартість підроблених документів становила від 2 до 3 тис. дол. з людини. Сума залежала від терміновості «замовлення».

Крім цього, ділки пропонували своїм клієнтам фейкові перепустки на спецтранспорт за зразком міськради, які давали право безперешкодного проїзду під час комендантської години.

Також вони виготовляли для ухилянтів фіктивні документи про непридатність до військової служби.

За оперативною інформацією, з червня минулого року такими «послугами» встигли скористатися понад 90 осіб.

Як свідчать матеріали слідства, до складу злочинної групи входило 5 мешканців регіону, які раніше притягувались до кримінальної відповідальності.

Підпільний бізнес вони організували у двох офісних приміщеннях у середмісті Запоріжжя. Там встановили комп’ютерну техніку та обладнання для виготовлення підробок.

Своїх клієнтів підшукували через особисті зв’язки, а також на спеціалізованих інтернет-форумах.

Наразі організатору та ще двом активним учасникам угруповання повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон).

Організатору групи вже обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Читайте також: СБУ ліквідувала три схеми ухилення від мобілізації.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниПодії
Стрічка новин

Читайте також: