СБУ викрила чиновників Сумської ОВА на розкраданні коштів

СБУ викрила масштабну корупційну схему, яку організувало керівництво Сумської ОВА. Посадовці привласнювали кошти, виділені на ліквідацію наслідків бойових дій...
Фото: СБУ

СБУ викрила та блокувала масштабну корупційну схему, яку організувало керівництво Сумської ОВА. Посадовці привласнювали державні кошти, виділені регіону на ліквідацію наслідків бойових дій.

Про це повідомила Служба безпеки України.

Наразі за матеріалами СБУ двоє чиновників отримали повідомлення про підозру:

▪️ заступник голови Сумської ОВА;

▪️ т.в.о. начальника Департаменту капітального будівництва ОВА.

За даними слідства, у квітні 2022 року заступник голови Сумської ОВА спільно з керівником Департаменту капбудівництва, призначення якого він пролобіював, організували схему розкрадання коштів, виділених Сумщині урядом.

За ці гроші мали бути відновлені житлові будинки, об’єкти цивільної та критичної інфраструктури, мости та дороги, які зазнали руйнувань внаслідок ворожих обстрілів.

«Для цього зловмисники уклали договори на проведення відновлювально-будівельних робіт із п’ятьма афілійованими комерційними структурами.

Встановлено, що ділки свідомо внесли в кошторисну документацію ціни на будматеріали, які в 2-3 рази перевищували ринкові.

Їхнє придбання відбувалося через спеціально створені ділками «фірми-прокладки».

Зокрема, задокументовано, що під час ремонту лише одного об’єкта зловмисники привласнили 1,4 млн грн.», – йдеться у повідомленні Служби безпеки.

Наразі тривають експертизи щодо ще 80 подібних об’єктів.

Під час обшуків за місцями роботи та проживання фігурантів правоохоронці виявили чорнову документацію, мобільні телефони та комп’ютерну техніку з доказами незаконної діяльності.

Читайте також: СБУ повідомила про підозру посадовиці Держлікслужби.

Поділитися:
Категорії
ПодіїТОПФото
Стрічка новин

Читайте також: