СБУ викрила бізнесмена зі Львова, який постачав елітні автівки постачав до рф

Серед замовників підсанкційної продукції були представники топменеджменту кремлівського монополіста Газпром і пропагандистського телеканалу russia today»...
Rolls-Royce
Фото: СБУ

Кіберфахівці та слідчі СБУ ліквідували масштабну схему нелегального експорту до рф підсанкційних автомобілів преміум-класу.

 Про це повідомила Служба безпеки України.

До організації оборудки причетний львівський підприємець, який раніше проживав у росії і має там власний бізнес.

«Фігурант скористався тим, що більшість світових автокомпаній вийшли з ринку рф. Зокрема, ділок налагодив схему переправлення елітних авто на територію росії в обхід міжнародних торговельних обмежень.

Серед замовників підсанкційної продукції були представники топменеджменту кремлівського монополіста Газпром і пропагандистського телеканалу russia today», – йдеться у повідомленні.

За інформаціє слідства з серпня 2022 до березня 2023 року ділок нелегально переправив російським «замовникам» 45 автомобілів на загальну суму понад 3 млн євро.

«Для реалізації оборудки фігурант купував преміальні транспортні засоби в українських автосалонах та оформлював їх на підконтрольні комерційні структури.

 Потім за підробленими документами він переправляв їх транзитом через територію Євросоюзу до білорусі, а звідти – до росії», – повідомили правоохоронці.

Крім того, ділок подав до Державної податкової служби України заяву на відшкодування ПДВ на загальну суму понад 6 млн грн.

Співробітники Служби безпеки викрили цю оборудку і заблокували її.

Також за поданням СБУ накладено арешт на майно учасників оборудки на загальну суму понад 700 млн грн.

До списку заблокованих активів входять корпоративні права на 17 підприємств, більше ніж півсотні нежитлових виробничих приміщень у різних регіонах України, у тому числі в Криму, 22 квартири у Києві та Львові, майже три десятки земельних ділянок і більше ніж 40 елітних автомобілів.

На підставі зібраних доказів організатору злочинної схеми повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Читайте також: СБУ затримала російського «крота», який шпигував за авіацією ЗСУ.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниПодіїФото
Стрічка новин

Читайте також: