СБУ ліквідувала ще 6 нових каналів втечі ухилянтів за кордон

За гроші вони пропонували виїхати за межі нашої держави на підставі підроблених документів про сімейний стан або участь у волонтерському русі ...
Фото: СБУ

Служба безпеки заблокувала шість каналів незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.

У ході слідчо-оперативних дій у різних регіонах України затримано сімох організаторів нелегальних «трафіків».

Провоохорнці провели комплексні заходи у Київській, Закарпатській, Житомирській, Запорізькій, Миколаївській та Дніпропетровській областях.

Про це повідомила Служба безпеки України.

«За гроші вони пропонували потенційним призовникам виїхати за межі нашої держави на підставі підроблених документів про сімейний стан або участь у волонтерському русі.

Середня вартість «квитка на втечу» становила від 1,5 до 12 тис. дол. з клієнта. Сума залежала від кількості осіб і терміновості виїзду», – йдеться у повідомленні СБУ.

Результат проведення комплексних заходів:

На Київщині

Викрито місцевого ділка, який продавав фіктивні посвідчення «багатодітного батька» або волонтера ухилянтам для виїзду за кордон.

У Закарпатській області

Співробітники Головного управління внутрішньої безпеки СБУ затримали організатора каналу нелегальної міграції на передачі йому 12 тис. дол. За цю суму він «гарантував» приховано вивезти за кордон цілу групу ухилянтів.

На Житомирщині

Знешкоджено групу осіб, члени якої допомагали з оформленням фіктивних шлюбів із жінками з інвалідністю. Серед організаторів схеми – очільниця місцевої громадської організації.

У Запорізькій області

Викрито зловмисників, які вносили недостовірні відомості до системи «Шлях». Для цього використовували свої зв’язки серед посадовців держустанов та перевізників.

На Миколаївщині

Затримано організатора, який підробляв свідоцтва про народження неповнолітніх дітей і продавав фальшиві документи потенційним призовникам.

У Дніпропетровській області

Викрито мешканця регіону на оформленні ухилянтів до складу місцевої благодійної організації для їхнього виїзду за кордон нібито за гуманітарною допомогою.

У межах кримінальних проваджень, розпочатих за ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон), організаторам схем повідомлено про підозру.

Наразі тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності.

Читайте також: На Закарпатті ліквідували черговий канал з переправлення ухилянтів через кордон.

Поділитися:
Категорії
ПодіїТОПФото
Стрічка новин

Читайте також: