Підрив Каховської ГЕС: що відомо на цей час

З другої години ночі вони почали підривати, було декілька десятків вибухів. Почалося підтоплення Нової Каховки, вона розташована одразу за Каховською ГЕС...
Фото з Мережі

Підривати Каховську ГЕС російські війська почали о другій годині ночі. Про це повідомив мер Нової Каховки Володимир Коваленко

«З другої години ночі вони почали підривати, було декілька десятків вибухів. Почалося підтоплення Нової Каховки, вона розташована одразу за Каховською ГЕС. Вже до 7:30-8:00 ранку води зайняла ту площу, яка розташована біля берега», – сказав мер.

Наслідки від вибуху для Нової Каховки катастрофічні, греблі повністю зруйновані.

24 населені пункти підтоплені і вода буде прибувати ще протягом доби.

Про це повідомив голова Міністерства внутрішніх справ Ігор Клименко в ефірі телемарафону. за оцінками спеціалістів вода прибуватиме ще 20-24 години.

Мер Нової Каховки вважає, що на 6-7 день вода піде на спад.

Люди як могли рятували тварин з підтоплених господарств.

У зоні підтоплення у воді спостерігається переміщення боєприпасів.

“Будьте вкрай обережними, пам’ятайте про правила мінної безпеки! У жодному разі не підходьте та не чіпайте вибухонебезпечні предмети”, – наголошують в ДСНС.

Генеральний директор ПрАТ “Укргідроенерго” Ігор Сирота запевнив, що змін у роботі енергосистеми України не буде. “Ні, наслідків жодних не буде. Каховська  станція не працювала в енергосистемі з минулого року, з жовтня місяця. Що стосується роботи в енергосистемі, змін не відбудеться. Що стосується водосховищ, які вище по каскаду, ніяких впливів на них немає. Тому ми будемо економити воду, щоб коли треба буде наповнити Каховське водосховище, щоб ми швидко його наповнили, щоб забезпечити наші області водою”, – сказав він.

За інформацією Укргідроенерго, внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано. Станція відновленню не підлягає

Територія за течією може залишитися непридатною життя десятиліття.

Це найбільша техногенна катастрофа на території Європи.

Ввечері Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки, на якому керівництво країни обговорило підрив Каховської ГЕС.

“Доповідь розвідки про ситуацію на Каховський ГЕС. Головний висновок – підрив був навмисним, але ворог діяв хаотично, допустивши затоплення власної техніки. Водночас підрив дамби не вплинув на спроможність України деокуповувати власні території”, – йдеться у повідомленні.

Уряд призначив міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка керівником робіт із ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС.

Читайте також: На Харківщині пошкоджено трубопровід із аміаком.

Поділитися:
Категорії
ПодіїТОПФото
Стрічка новин

Читайте також: