На Рівненщині керівництво батальону нараховував «бойові» доплати своїм родичам

Працівники ДБР викрили протиправну схему фіктивної виплати «бойових» доплат військовим з Рівненщини, які насправді не несуть службу на передовій...
Фото: ДБР

Працівники ДБР викрили протиправну схему фіктивної виплати «бойових» доплат військовим з Рівненщини, які насправді не несуть службу на передовій. Схема діяла протягом 9 місяців, а завдані державі збитки становлять щонайменше 1 млн грн.

Про це повідомило Державне бюро розслідувань.

«З початку повномасштабного вторгнення росії керівництво батальйону систематично преміювали підлеглих, які перебувають у зоні проведення бойових дій. Проте, принаймні 2 військових, щомісячно одержуючи виплати від 30 до 100 тис. грн, продовжували перебувати на території Рівненської області. Серед них, зокрема, донька та колишня дружина заступника командира частини, які зараз є військовослужбовцями цієї частини», – йдеться у повідомленні.

20 квітня 2023 року працівники ДБР провели низку обшуків на території військової частини та за місцем проживання військових, які одержували доплати незаконно. У результаті слідчих дій виявлено та вилучено бухгалтерську документацію, кадрові документи, банківські картки, мобільні телефони тощо.

Крім того, правоохоронці перевірять законність доплат іншим військовослужбовцям цієї частини. За результатами вивчення вилучених документів, буде прийняте рішення щодо повідомлення певним особам про підозри.

Попередня кваліфікація правопорушення: недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 425 КК України).

Зловмисникам може загрожувати до 8 років позбавлення волі. Також, за рішенням суду вони матимуть відшкодувати державі протиправно виплачені кошти.

Читайте також: ДБР повідомило про підозру офіцеру, який знущався з військового.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниПодіїФото
Стрічка новин

Читайте також: