Вчені з’ясували, звідки до Європи прийшла пандемія чуми

Чорний мор спричинив смерть людей, які проживали на Близькому Сході, в Європі та Північній Африці Чорна смерть (Чорний мор) приблизно сімсот років тому прийшла до Європи. Це була друга...

Чорний мор спричинив смерть людей, які проживали на Близькому Сході, в Європі та Північній Африці

Чорна смерть (Чорний мор) приблизно сімсот років тому прийшла до Європи. Це була друга пандемія чуми, яка найбільше життів забрала у 1346-1353 роках. За лічені роки страшне захворювання змогло знищити велику частину населення Землі.

Про це повідомляє Discover Magazine.

Чорний мор спричинив смерть людей, які проживали на Близькому Сході, в Європі та Північній Африці. Пандемія вирувала у 1347-1352 роках. Тоді загинуло щонайменше 25 мільйонів людей. Верхня межа може досягати 200 мільйонів, що дорівнює 40% населення планети.

Незважаючи на те, що в 1352 захворювання пішло на спад, чума все одно іноді виникала і провокувала загибель величезних міст. До кінця 19 століття ніхто не міг назвати причину виникнення Чорної смерті, хоча на той момент вона забрала сотні мільйонів людських життів.

У 1894 році фахівці змогли виявити бактерію Yersinia pestis, яка стала причиною розвитку небезпечного захворювання. Бактерія переносилася щурами і потрапила до людей через бліх, які харчувалися кров’ю гризунів. Попри це, як і коли відбулася передача Чорної смерті, залишалося загадкою. Під час останнього дослідження повторно було вивчено місця, де в 14 столітті в Центральній Азії проводилися археологічні розкопки.

У Киргизії було виявлено два великі поховання. На надгробних плитах йшлося про те, що в могилах знаходилися люди, які померли в 1338 через чуму. У жертв вчені взяли ДНК і незабаром було зафіксовано наявність бактерії чуми. Це говорить про те, що в Центральній Азії Y. Pestis була ще до того, як потрапила до Європи. Додатково був вивчений геном бактерії, щоб зрозуміти, чи це був насправді початковий штам збудника чуми.

Як з’ясувалося, це був справді перший штам, який надалі спровокував пандемію. Звернуть увагу варто на те, що стародавній вид бактерії має дуже багато спільного з тими штамами, які були виявлені в організмі бабаків, що мешкають неподалік зазначеного вище археологічного об’єкта.

Поділитися:
Категорії
Цікаве
Стрічка новин

Читайте також: