Чому коти муркочуть?

Кішки можуть муркотіти, тому що вони щасливі, але також з багатьох інших причин, включаючи привернення уваги господаря та зняття стресу...
Кішки можуть муркотіти, тому що вони щасливі
Ілюстративне фото

Кішки можуть муркотіти, тому що вони щасливі, але також з багатьох інших причин, включаючи привернення уваги господаря та зняття стресу.

Муркотіння, м’яка вібрація, яку видають домашні кішки, коли вони вдихають і видихають, унікальна двя властива для кішок і котоподібних тварин. Пуми, гепарди та деякі інші великі коти також муркочуть; так само і мангусти, пише Live Science.

Але чому коти муркочуть?

«Це одна з тих форм поведінки, яку ми здебільшого розуміємо, але не зовсім», —Мікель Дельгадо, сертифікований консультант із поведінки котів Feline Minds. «Муркотіння, ймовірно, рефлекторне, як дихання».

Комфортне бурчання котячого муркотіння – одна з маленьких радощів життя власників кішок. Але чи це так і для кота? Як правило, коти муркочуть, коли їм добре. Незалежно від того, чи сидить він на колінах, чи розкинувся на сонечку, муркочучий кіт зазвичай щасливий.

«У дев’яносто відсотків муркотіння позитивне», — сказав Дельгадо. «Це означає, що ваш кіт відчуває задоволення. Він щасливий, задоволений і почувається в безпеці».

Інші причини муркотіння кішок

Але дослідження показують, що коти муркочуть і з інших причин. Один пов’язаний із виживанням. Кошенята народжуються сліпими і глухими; вони починають муркотіти через кілька днів після народження. У дикій природі муркотіння безпечне, оскільки воно тихе, тому навряд чи хижаки почують муркотіння кошеня.

Спочатку муркотіння допомагає кошенятам триматися поряд з котами-матерями, розповіла Кейт Андерсон, ветеринар і професор Корнельського університету. «Насправді вони знаходять свою маму, муркочучи, і мама перевіряє їх, а потім муркоче у відповідь», — пояснив Андерсон.

Кошенята також муркочуть під час годування. «Муркотіння може навіть призвести до певного зв’язку між мамою та кошенятами», — сказав Дельгадо.

Кішки продовжують муркотіти, коли виростають. “Вони будуть муркотіти з іншим котом, з яким вони дружні”, – сказав Андерсон.

За словами Дельгадо, коти часто муркочуть, доглядаючи один за одного, коли «проявляється певна турботливість». Домашні коти муркотять навколо знайомих людей і собак. Кішки також муркочуть, коли відпочивають, їдять або насолоджуються самотністю.

Більше того, кішки можуть муркотіти, щоб отримати бажане. У більшості випадків, сказав Дельгаго, муркотіння є рефлексом; але муркотіння може бути й навмисним. Відповідно до дослідження 2009 року в журналі Current Biology, коти використовують специфічне «прохальне муркотіння», щоб попросити їжі або підштовхнути людей встати з ліжка. Це муркотіння змішує високі частоти, які схожі на дитячий плач.

Хоча коти зазвичай муркочуть, коли вони щасливі; це не завжди так. За словами Дельгадо, вони іноді муркочуть, коли відчувають стрес.

Муркотіння може бути механізмом подолання стресу, оскільки воно може допомогти їм заспокоїтися, коли вони хворі, налякані або вмирають.

Муркотіння може допомогти котам одужати. У дослідженні 2001 року, опублікованому в The Journal of the Acoustical Society of America, зазначено, що коти муркочуть на частотах від 20 до 150 герц, які подібні до частот, які використовуються в лікуванні людей.

Але немає вагомих доказів, які підтверджують або спростовують цю ідею, сказав Дельгадо. «Ніколи не проводилося дослідження муркотіння котів, щоб припустити, що вони мають магічну цілющу силу», — сказала вона.

Як власники кішок можуть визначити, яке муркотіння яке?

«Треба бути трохи детективом», — сказав Дельгадо. Залежно від контексту власник кота може зробити добрі припущення про те, чому його кіт муркоче.

Якщо кіт здоровий, наступною підказкою щодо значення муркотіння є мова тіла, сказав Дельгадо. Кіт виглядає щасливим і розслабленим? Якщо так, відповідь, ймовірно, буде: «Так, ваша кішка насолоджується цим моментом з вами».

Поділитися:
Категорії
Цікаве
Стрічка новин

Читайте також: