190-річна черепаха Джонатан – найстаріша наземна тварина у світі

Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, Джонатан святкував своє 190-річчя у грудні 2022 року у свєму домі на острові Святої Єлени, за 1000 миль від узбережжя Африки...
Черепаха Джонатан у Plantation House на острові Святої Єлени / фото: Даррін Генрі

Неймовірно уявити всі зміни, які відбулися за останні двісті років. Але уявіть, що насправді переживаєте їх. Як жива капсула часу, на віддаленому південноатлантичному острові живе одна наземна тварина, яка може навчити нас дечому про нашу історію: познайомтеся з черепахою Джонатаном, найстарішою наземною твариною у світі.

Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, Джонатан святкував своє 190-річчя у грудні 2022 року у свєму домі на острові Святої Єлени, за 1000 миль від узбережжя Африки, пише Ancient-Origins. Сейшельська гігантська черепаха (Aldabrachelys gigantea hololissa), Джонатан, як вважають, народилася в 1832 році. Тим не менш, це консервативна оцінка. «Чесно кажучи, я підозрюю, що він старший, але ми точно не можемо знати», — пояснив його ветеринар.

Незважаючи на те, що більшість представників його виду живуть приблизно до 150 років, Джонатан обігнав Ту’І Маліла, променеву черепаху (Astrochelys radiata), що належала королівській родині Тонга, яка померла у віці 188 років у 1966 році. Сумнівна місцева легенда стверджує, що Ту’І Маліла була подарована їм у 1777 році капітаном Джеймсом Куком, якого пам’ятають тим, що він встановив перший європейський контакт з Австралією, Гаваями та Новою Зеландією.

Достеменно відомо, що в 1882 році стародавня черепаха Джонатан була подарована тодішньому губернатору острова Святої Єлени, віддаленого острова, який у 1833 році перейшов під володіння британської корони і найбільше запам’ятався тим, що саме туди був засланий Наполеон Бонапарт. Відтоді Джонатан живе в особняку губернатора Plantation House. Дивно, але він залишається сексуально активним у старості і став трохи знаменитістю.

За життя черепахи королева Вікторія зійшла на престол, Британія скасувала рабство, відбулася російська революція, була зроблена перша фотографія, були винайдені електричні лампочки, відбулося дві світові війни, незліченна кількість монархів і світових лідерів приходили та зникали. У той час як хелоніанці пережили майже всі земні катастрофи, які траплялися протягом мільйонів років, черепаха Джонатан побачила появу проблеми пластику в наших океанах і на звалищах. Це, разом зі збільшенням забруднення навколишнього середовища та зміною клімату, що може призвести до знищення його виду.

Читайте також: Найстарша американка померла у віці 115 років.

Поділитися:
Категорії
Цікаве
Стрічка новин

Читайте також: