Повний Квітковий Місяць зійде 5 травня

Цими вихідними повний «Квітковий Місяць» пройде через частину земної тіні та буде затемнений на кілька годин. Цю подію побачать понад 6,6 мільярда людей...
Цими вихідними повний «Квітковий Місяць» пройде через частину земної тіні
Під час півтіньового затемнення Місяць дрейфує в світлішу зовнішню тінь Землі / фото: Getty

Травневий повний «Квітковий Місяць» сходить у п’ятницю (5 травня) під час найглибшого півтіньового затемнення до 2042 року. Його зможе побачити лише частина світу, пише Livescience.

Цими вихідними повний «Квітковий Місяць» пройде через частину земної тіні та буде затемнений на кілька годин. Цю подію побачать понад 6,6 мільярда людей.

Під час короткого вирівнювання цими вихідними глядачі на Близькому Сході, в Африці, Азії, Австралії, Новій Зеландії та Антарктиді, а також в Атлантичному, Індійському та Тихому океанах зможуть спостерігати за затемненням Місяця. Деякі частини Європи також побачать частково затемнення під час сходу місяця 5 травня.

Це затемнення відбудеться між 15:14 UTC і 19:31 UTC 5 травня, з максимальним затемненням в 17:22 UTC. Загалом захід триватиме 4 години 18 хвилин.

Тим часом повний Квітковий Місяць — названий на честь квітів, що розквітають по всій Північній півкулі в цю пору року — буде яскравим і повним по всьому світу в четвер, п’ятницю та суботу (з 5 по 7 травня).

Затемнення станеться тому, що Земля буде знаходитись саме між Сонцем і Місяцем і є частиною того самого вирівнювання орбіти Місяця, яке спричинило нещодавнє повне сонячне затемнення.

Результатом у п’ятницю та суботу буде напівтіньове місячне затемнення, коли зовнішня тінь Землі — її півтінь — падає на Місяць, викликаючи ледь помітну зміну його світла. Хоча повний місяць високо в небі, як правило, занадто яскравий, щоб дивитися на нього довше кількох секунд, на повний місяць під час затемнення буде дуже легко дивитися без відблисків. Спостерігачі можуть помітити затінення на місячній поверхні. Ви можете побачити повний місяць і затемнення неозброєним оком, хоча хороший телескоп може покращити огляд.

Однак Місяць просто не пройде крізь тінь Землі — її темнішу внутрішню тінь — що зробить це найглибшим напівтіньовим затемненням до 29 вересня 2042 року.

Коли Місяць проходить через темну центральну тінь Землі, відбувається повне місячне затемнення. Наступне повне місячне затемнення, яке часто називають «кривавим місяцем», відбудеться лише з 13 по 14 березня 2025 року.

Читайте також: Три обсерваторії разом зняли галактику Центавр А.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: