NASA оприлюднило нові зображення Урана, які можуть розгадати таємницю планети

Кажуть, що зображення сьомої планети від Сонця, зроблені за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба NASA, є найчіткішими на сьогоднішній день ...
Фото: NASA

NASA опублікувало нові приголомшливі зображення Урана, які можуть допомогти розгадати таємничу особливість планети, пише Sky News.

На знімках, зроблених за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба NASA, кільця планети видно більш детально, ніж будь-коли раніше.

Хоча кільця були зафіксовані на попередніх зображеннях, кажуть, що вони набагато чіткіші.

За словами NASA, зображення, які також включають ширший кадр, на якому показано Уран і його 27 відомих супутників, можуть допомогти розгадати таємницю крижаного гіганта.

Це тому, що вони показують полярну шапку Урана, кажуть вчені.

Коментуючи фотографію, NASA повідомило: «На правій стороні планети є область освітлення на полюсі, зверненому до Сонця, відома як полярна шапка.

«Ця полярна шапка унікальна для Урана — здається, вона з’являється, коли полюс потрапляє на пряме сонячне світло влітку, і зникає восени.

«Дані Вебба допоможуть вченим зрозуміти загадковий механізм».

Уран – унікальна планета

Уран є унікальним, тому що він обертається на боці приблизно під кутом 90 градусів від площини своєї орбіти, кажуть у NASA.

Це спричиняє екстремальні пори року, тому що полюси планети зазнають багато років постійного сонячного світла, а потім стільки ж років повної темряви.

Уран обертається навколо Сонця за 84 роки.

Нові зображення планети з’явилися після того, як космічний телескоп НАСА Джеймса Вебба вперше зафіксував кільця Нептуна в інфрачервоному діапазоні

Новий телескоп був запущений у грудні 2021 року, це – найбільший і найпотужніший у світі телескоп.

Читайте також: Телескоп Хаббл бачить надшвидку чорну діру.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: