Астрономи роблять крок у пошуках планет, схожих на Землю

Планета розміром із Землю на відстані 12 світлових років від нас може стати важливою частиною в головоломці пошуку планет, придатних для життя...
Концептуальне відображення художником взаємодії між екзопланетою та її зіркою. Фото: Еліс Кіттерман/Національний науковий фонд

Планета розміром із Землю на відстані 12 світлових років від нас може стати важливою частиною в головоломці пошуку планет, придатних для життя.

Астрономи, які шукають планети, схожі на Землю, виявили одну в іншій сонячній системі, яка, здається, має один із унікальних критеріїв для підтримки життя – магнітне поле, повідомляє Sky News.

Магнітне поле Землі – це життєво важливо для захисту атмосфери нашої планети, яке підтримує життя.

Воно робить це, відхиляючи високоенергетичні частинки та плазму, які регулярно викидає Сонце.

Тепер вчені вважають, що вони знайшли іншу планету розміром із Землю з магнітним полем – YZ Ceti b, кам’янисту планету, що обертається навколо зірки, розташованої приблизно за 12 світлових років від Землі.

За словами Джекі Вілладсена, астронома з Університету Бакнелла в США, через те, що магнітні поля невидимі, важко визначити, чи насправді вони є на далекій планеті.

«Це дослідження показує не тільки те, що ця конкретна скеляста екзопланета, ймовірно, має магнітне поле, але й є багатообіцяючим методом пошуку нових», — додав він.

Дослідники виявили радіохвилі, які, за їхньою теорією, були створені взаємодією між магнітним полем планети та зіркою, навколо якої вона обертається.

Дослідження було опубліковано в понеділок в журналі Nature Astronomy.

Себастьян Пінеда, астрофізик з Університету Колорадо, сказав, що магнітне поле планети може запобігти зносу її атмосфери з часом частинками, які викидає її зірка.

Іншими словами, сильне магнітне поле може означати життя або смерть для атмосфери планети.

Читайте також: Астрономи виявили ультрамасивну чорну діру.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: