6 квітня у небі зійде «Рожевий Місяць»

Повний місяць у квітні 2023 року відомий як Рожевий Місяць і Пасхальний Місяць. Він буде максимально повним о 12:34 за східним часом у четвер, 6 квітня 2023 р....
Рожевий Місяць / фото: Getty

Повний місяць у квітні 2023 року відомий як Рожевий Місяць і Пасхальний Місяць. Він буде максимально повним о 12:34 за східним часом у четвер, 6 квітня 2023 року.

Повний місяць цього місяця, відомий як Рожевий Місяць, буде максимально повним у четвер, 6 квітня 2023 року, і сяятиме поблизу яскравої зірки Спіка. Місяць також буде яскравим і повним у середу та п’ятницю, повідомляє Live Science.

За даними Timeanddate.com, повний місяць у квітні називають Рожевим Місяцем на честь польових квітів рожевого флокса, які є рідними для Північної Америки і часто цвітуть у квітні. Інші назви квітневого повного місяця включають Місяць, що розбивається, Місяць, що пробуджується, і Місяць-яйця. За даними Центру вивчення корінних американців, багато корінних жителів регіону Великих озер анішинаабег, або оджибве, знають його як Попогамі Гіізіс, або Зламаний місяць-снігоступ.

Повний місяць цього місяця також отримав назву Песах або Пасхальний місяць через його асоціації з релігійними святами. Єврейське свято Песах починається із заходом сонця в середу, 5 квітня, і закінчується з настанням ночі в четвер, 13 квітня 2023 року. Тим часом дата пасхального місяця – це те, як обчислюється дата Пасхи, оскільки Великдень святкується в першу неділю після першого повного місяця весни. Західне християнство святкуватиме Великдень у неділю, 9 квітня 2023 року — у неділю після Рожевого місяця. За даними NASA, православний Великдень буде на тиждень пізніше, у неділю, 16 квітня.

У індуїстському місячно-сонячному календарі цей повний місяць знаменує свято Ханумана Джаянті, тоді як для буддистів Шрі-Ланки це Бак Поя.

Найкращим часом спостерігати за сходом повного місяця на сході буде четвер, 6 квітня, коли він зійде незабаром після заходу сонця.

Спіка, яскрава зірка в сузір’ї Діви, буде знаходитися приблизно на 8 градусів ліворуч від Рожевого Місяця в ніч, коли Місяць буде найбільш повним, згідно з NASA. Наступної ночі, у п’ятницю, 7 квітня, ми побачимо спадаючий Місяць лише за 3 градуси від Спіка.

Читайте також: Астрономи роблять крок у пошуках планет, схожих на Землю.

Поділитися:
Категорії
Наука і технології
Стрічка новин

Читайте також: