Лупа чи лущення через сухість: як зрозуміти, що відбуватися зі шкірою голови

Лупа або сухість - таке питання виникає нерідко. Виглядають ці проблеми однаково, а ось справлятися з ними треба у різний спосіб...
Як визначити лупа чи сухість шкіри / фото ілюстративне

Лупа або сухість – таке питання виникає нерідко. Виглядають ці проблеми однаково, а ось справлятися з ними треба у різний спосіб.

Наприклад, у разі сухості можна вдатися до допомоги олій, але якщо в тебе лупа, то масляна маска тільки збільшить кількість лусочок. Або, скажімо, шампунь із саліциловою кислотою: він допомагає впоратися з лупою, а ось сухість тільки посилить. Бачиш дилему?

Дуже важливо розуміти, з якою складністю зіткнулося. Про те, як це зробити розповіли лікарі, візьми їх рекомендації на озброєння.

Хто є хто

“Технічно лупа – це симптом себорейного дерматиту – різновиди екземи, викликаної дріжджами Malassezia furfur”, – пояснює доктор медичних наук, дерматолог Речел Кохран Гетерс. «Спалахи» себорейного дерматиту відбуваються з багатьох причин, але найпоширенішими тригерами є зміна погоди та стрес.

Лушпиння зазвичай викликане сухістю шкіри голови, яке можуть супроводжувати стягнутість, свербіж або почервоніння. Що стосується провокуючих факторів, то найчастішими винуватцями є засоби для чищення і холодна погода, а також гормональні коливання, у тому числі пов’язані з віком. По суті все, що викликає сухість шкіри обличчя та тіла, так само діє на голову.

Як відрізнити сухість від лупи?

Тобі слід уважно розглянути те, що сиплеться на плечі і лишається на голові. «Лупа зазвичай є великими окремими лусочками, які розташовуються біля основи волосся, — пояснює доктор медичних наук, дерматолог Джошуа Цейхнер. — Вони можуть мати жовтуватий колір і бути жирними, тоді як лусочки, що з’являються через сухість шкіри, зазвичай менші й білі».

 Доктор медичних наук, дерматолог Айріс Рубі радить провести невеликий експеримент, щоб з’ясувати, про яку проблему йдеться. «Користуйтесь шампунем для глибокого очищення, а потім зволожте шкіру голови. Все одно помічаєте пластівці? Швидше за все ви зіткнулися з лупою», — каже вона.

Що робити у кожному випадку

Якщо в тебе лупа, слід звернутися до лікаря, який допоможе впоратися з цією проблемою. За словами доктора медичних наук, дерматолога Рейчел Кокран Гатерс, найпоширенішими призначеннями в цьому випадку є шампуні з кетоконазолом, сульфідом селену, пірітіоном цинку або саліциловою кислотою.

Жінкам, у яких лущення викликано надмірною сухістю, варто пропустити одне або два миття волосся – часто проблема виникає через дуже часті водні процедури. Щоб заповнити втрати вологи, необхідно користуватись масками для шкіри голови чи оліями – наприклад, жожоба.

Читайте також: Які продукти є найважливішими в раціоні жінок.

Поділитися:
Категорії
Леді
Стрічка новин

Читайте також: