8 помилок у гігієні, про які 90% людей навіть не знають

Правила гігієни виглядають так просто! Треба мити руки перед їжею, чистити зуби вранці та ввечері, приймати душ і міняти білизну щодня...
Фото: ukrpublic

Правила гігієни виглядають так просто! Треба мити руки перед їжею, чистити зуби вранці та ввечері, приймати душ і міняти білизну щодня, постільну білизну — раз на два тижні.

Але що, якщо ми скажемо тобі, що 90% людей роблять помилки і навіть не помічають їх? Ось про що йдеться.

Помилка №1: спиратися підборіддям на руку

Як пояснює дерматолог Ніл Шульц із Нью-Йорка, це дуже шкідлива звичка — так ти буквально вбиваєш бруд і відмерлі клітини в пори і розтягуєш шкіру.

Помилка №2: вмиватися після тренування

Правильно очистити обличчя перед тренуванням — адже, промокаючи піт, ти втиратимеш в обличчя все те, що скупчилося на шкірі, пояснює доктор Шульц.

Помилка №3: душ тільки вранці

Ранковий душ – приємний ритуал, який допомагає прокинутися. Але, за словами дерматолога Джоела Шлессінгера, важливіше видаляти всі забруднення наприкінці дня — так ти збережеш чистоту простирадлом і покращиш свій сон та стан шкіри.

Помилка №4: брати телефон в туалет

Смартфон може здатися чудовою альтернативою етикетці освіжувача, але тільки на перший погляд. “Разом з телефоном ви принесете з туалету бактерії, які потім можуть потрапити з екрану на обличчя”, – пояснює дерматолог Елізабет Траттнер.

Помилка №5: не мити нігті

Ти, напевно, миєш руки не раз і не два на день, але як багато часу ти проводиш біля раковини? Траттнер нагадує, що бактерії та бруд можуть накопичуватися під нігтями, особливо довгими, і тому важливо ретельно мити їх за допомогою щітки.

Помилка №6: використовуєш ополіскувач для рота

«Спиртовмісні рідини для полоскання зневоднюють ротову порожнину, — пояснює доктор Кріс Каммер. — Сухість у свою чергу є сприятливою умовою для розвитку бактерій. Краще використовувати засоби з ксилітом, який стимулює вироблення слини і тим самим допомагає змити мікроорганізми, що застоялися».

Помилка №7: не миєш пензля для макіяжу

“Чисті пензлі – найважливіший крок до створення бездоганного макіяжу”, – упевнений доктор Шлессінгер. Якщо не мити їх регулярно водою з милом, на пухнастих кінчиках заведуться полчища бактерій, які можуть завдати серйозної шкоди шкірі.

Помилка №8: не сушити мочалку

Ти пам’ятаєш, коли принесла у ванну кімнату мочалку, якою зараз користуєшся? Якщо ні, то саме час її поміняти! Як пояснює Шлессінгер, дуже важливо регулярно оновлювати губку для душу, а ще стежити за тим, щоб вона повністю висохла після водних процедур, інакше там можуть накопичуватися бактерії, пліснява, дріжджі та інші шкідливі речовини.

Читайте також: Пігментація на обличчі: як упоратися з небажаними плямами.

Поділитися:
Категорії
Леді
Стрічка новин

Читайте також: