6 несподіваних способів використання вазеліну

Сучасна формула робить вазелін одним із найефективніших оклюзивів — зволожуючих засобів, що утворюють бар'єр і запобігають втраті вологи...
Як можна використовувати вазелін / фото ілюстративне

Знаєш, як з’явився вазелін? Це сталося в 1800-х роках, коли хімік Роберт Чезбро зауважив, що робітники, які працюють на нафтових свердловинах, використовують желеподібну масу, що залишилася в насосах, щоб лікувати опіки.

Свій продукт вчений назвав «Нафтове желе», але незабаром стало зрозуміло, що воно відштовхує покупців. Після цього Чезбро схрестив два слова: німецьке “wasser” – вода і грецьке “elaion” – оливкова олія. Так і з’явився “Vaseline”.

Склад вазеліну з роками вдосконалювався: як каже дерматолог, доктор медицини та косметолог Марина Передо, сучасна формула робить вазелін одним із найефективніших оклюзивів — зволожуючих засобів, що утворюють бар’єр і запобігають втраті вологи. Ось навіщо його можна використовувати.

Щоб зробити парфуми більш стійкими

Коли шкіра добре зволожена, вона найкраще зберігає аромати. Нанеси тонкий шар вазеліну на ділянку, де використовувала парфуми (наприклад, зап’ястя, внутрішню частину ліктів чи шию) – так аромат триматиметься довше.

Щоб позбутися тріщин на ліктях та п’ятах

Шкіра на п’ятах та ліктях постійно пересихає та тріскається? Просто додай трохи вазеліну поверх свого улюбленого зволожуючого крему – пам’ятай, що саме по собі «нафтове желе» не зволожує шкіру, проте може «запечатати» всередині засіб, що насичує дерму вологою.

Щоб позбутися натирання

Знаєш, які ділянки шкіри влітку у небезпеці? Заздалегідь змасти їх вазеліном — він запобігатиме проблемам, що виникають через тертя.

Щоб захистити манікюр

Якщо манікюр і педикюр – постійні складові твоєї б’юті-рутини, то наноси трохи вазеліну на нігті та кутикулу між процедурами: це допоможе впоратися з ламкістю нігтів і захистить лак від сколів.

Для догляду за бритвою

Якщо ти користуєшся станками для бритв, то, ймовірно, помітила, як швидко вони іржавіють. Щоб запобігти цьому, висуши бритву після того, як видалила волосся, а потім змасти леза тонким шаром вазеліну.

Щоб надати волоссю гладкість

Постійно воюєш з пухким волоссям? Нанеси на них горошину вазеліну – це зробить їх гладкими без жирності і захистить тебе від появи кінчиків, що січуться, через вплив сонця або води.

Читайте також: Як позбутися темних і шорстких ліктів.

Поділитися:
Категорії
Леді
Стрічка новин

Читайте також: