В Угорщині археологи виявили медичні інструменти в римському похованні

Під час розкопок в угорському регіоні Яшсаг археологи знайшли колекцію медичного обладнання у похованні давньоримського лікаря...
Римські медичні інструменти, знайдені у похованні лікаря в Угорщині / фото: ELTE BTK

Під час розкопок в угорському регіоні Яшсаг археологи знайшли колекцію медичного обладнання у похованні давньоримського лікаря, повідомляє Ancient-Origins.

Розкопки проводилися Університетом Етвёша Лоранда (ELTE), Музеєм Яса та Дослідницькою мережею Етвёша Лоранда (ELKH) після попереднього магнітометричного польового дослідження, яке показало археологічні особливості під поверхнею землі.

Магнітометр — це пристрій, який реєструє просторові зміни магнітного поля Землі для виявлення та картографування магнітних аномалій, артефактів і особливостей.

Дослідження привело до виявлення кладовища аварського періоду та кількох металевих інструментів, покладених у неглибокій могилі 1 століття нашої ери. Це означає, що поховання відбулося в перехідний період, коли частини сучасної Угорщини були включені до римської провінції Паннонія.

При детальнішому дослідженні інструментів виявилося, що вони були римського походження і були покладені в поховання римського лікаря в двох дерев’яних ящиках. Інструменти використовувалися для медичних втручань, включаючи щипці, голки та пінцети, а також декоровані скальпелі з мідного сплаву зі змінними лезами.

У похованні також були виявлені залишки наркотиків, які були знайдені поряд з точильним каменем, який, ймовірно, використовувався для для виготовлення ліків.

Дослідження скелета показало, що це був чоловік у віці від 50 до 60 років, хоча причина смерті невідома, оскільки останки не мають ознак травми чи хвороби. Команда планує провести ізотопний аналіз скелета, щоб визначити, чи був він місцевого походження.

За словами дослідників: «Тільки один приклад подібної медичної аптечки був виявлений того ж періоду, який був знайдений у Помпеях».

Читайте також: Ритуальну маску 1800-річної давності знайшли в Японії.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: