В Туреччині археологи розкопали історично важливу візантійську церкву

Церква була побудована між 524 і 527 роками нашої ери під патронатом Анісії Юліани, римської імперської принцеси за часів правління Юстина I...
В Туреччині розкопали візантійську церкву
Фото: Dosseman – CC BY-SA 4.0

Група археологів з Дирекції археологічних музеїв Стамбула проводила розкопки церкви СВ. POLYEUKTOS, розташованої в районі Сарачане, пише Heritagedaily.

Церква була побудована між 524 і 527 роками нашої ери під патронатом Анісії Юліани, римської імперської принцеси за часів правління Юстина I. Намір Юліани стверджувати своє власне імператорське походження знайшов відображення в розкішному дизайні будівлі, яка була найбільшою церквою в місті до побудови собору Святої Софії.

Церква включала декоративні елементи сасанідської Персії у великому масштабі, і вважається, що вона започаткувала архітектурний стиль куполоподібної базиліки, який пізніше було вдосконалено в соборі Святої Софії.

Після побудови історія церкви майже невідома. Вона стояла до XI століття, але згодом занепала, і різні архітектурні елементи були видалені та перепрофільовані. Після перебудови в османський період місце церкви було знову відкрито під час розкопок у 1960-х роках.

Рахмі Асал, директор музею, сказав: «Церква була сильно пошкоджена, особливо під час римського вторгнення, а потім будівлю ще більше пошкодив землетрус у 1010 р. нашої ери».

Під час розкопок було виявлено важливі декоративні кам’яні елементи та архітектурні елементи, причому найпомітнішим відкриттям був фрагмент тулуба статуї, що зображує чоловічу фігуру, висічену з мармуру. Тулуб був знайдений приблизно на один метр нижче рівня поверхні і датується пізнім римським періодом приблизно з 3 по 4 століття нашої ери.

Це доповнює нещодавнє відкриття у квітні 2023 року, де команда знайшла прихований тунель під руїнами церкви, сформований з мармуру та прикрашений рельєфами, 681 бронзові монети, штампованої цегли, шматочків мармуру, кераміки, масляних ламп, скла та металеві артефакти.

Читайте також: Археологи знайшли рідкісну статую Кавіля, бога блискавки Майя.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: