В Паленке знайдена похоронна камера майя

Під час розкопок споруди дослідники виявили похоронну камеру зі скелетом, покладеним обличчям догори та орієнтованим на північ...
Похоронна камера майя в Паленке / фото: INAH

Археологи з Національного інституту антропології та історії (INAH) виявили похоронну камеру в місті майя Паленке, повідомляє Heritagedaily.

Паленке, також відомий як лакамха мовою іца (що означає «плоска річка»), був містом-державою майя, розташованим у мексиканському штаті Чьяпас.

Велика частина історії Паленке була реконструйована за допомогою ієрогліфічних написів на пам’ятниках, які розкривають послідовність правління династії Паленке з 5-го до 8-го століття нашої ери.

Паленке — це місце середнього розміру, менше за Тікаль, Чичен-Іцу чи Копан, але воно містить одні з найкращих пам’яток архітектури, скульптури, гребінці на дахах і барельєфи, створених майя.

Археологи з INAH проводять реставраційні роботи в рамках Програми покращення археологічних зон, що фінансується як урядова ініціатива Міністерства культури.

Під час розкопок споруди, позначеної CP3, дослідники виявили похоронну камеру зі скелетом, покладеним обличчям догори та орієнтованим на північ, що є типовим похоронним звичаєм високопоставлених жителів Паленке.

Кілька великих керамічних чаш були поміщені в камеру як підношення, які, згідно з похоронними віруваннями майя, мали годувати померлого як при житті, так і при смерті.

Останки жінки та череп також були знайдені у вторинному могильнику, на додаток до зелених фігурок із малахіту, зеленого мідно-карбонатного мінералу, який, як вважали майя, мав важливі духовні сили та властивості.

Читайте також: В Єгипті у храмі Есна археологи виявили рельєфи, що зображують знаки Зодіаку.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: