В Китаї знайдена вишукана цегляна гробниця часів династії Цзінь

Археологи знайшли ошатну цегляну гробницю часів династії Цзінь у китайській провінції Шаньсі. Гробниця датується часами династії Цзінь...
Гробниця часів династії Цзінь / фото: Shanxi Provincial Institute of Archaeology

Археологи знайшли ошатну цегляну гробницю часів династії Цзінь у китайській провінції Шаньсі, повідомляє Heritagedaily.

Розкопки були проведені Інститутом археології провінції Шаньсі поблизу села Дунфеншань в повіті Юаньцюй в результаті будівельних робіт для нового трубопроводу.

Гробниця датується часами династії Цзінь, періоду, офіційно відомого як Великий Цзінь, який існував з 1115 р. до 1234 р. н. Династія продовжувала правити до тих пір, поки останній імператор Айзонг не покінчив життя самогубством, повісившись, щоб уникнути захоплення монголами.

Археологи знайшли цегляну камерну гробницю квадратної форми, побудовану з різьбленої цегли, що імітує дерево. Гробниця складається з головної похоронної камери, доступ до якої здійснюється через ступінчастий прохід, що веде через коридор із запечатаного дверного отвору.

Довжина похоронної камери становить приблизно 2 метри з кожного боку і сягає висоти 3,4 метри, утворюючи восьмикутний дах із 13 складених похилих шарів цегли.

Північна стіна камери показує сторожку, фланковану з обох боків із зображенням чоловіка та жінки, які сидять за столами на вишукано різьблених стільцях. Чоловік зображений із цапиною борідкою та одягнений у сукню з поясом на талії, тоді як жінка одягнена у двобортну сукню із складеними в рукавах руками.

На західній і східній стінах розташовані гратчасті панелі або двері, які на нижній перегородці вирізані квітами. Верхні частини панелей демонструють різноманітні візерунки увігнутої, восьмикутної або однакової квадратної форми.

У камері було розміщено три поховання, що складалися з маленької дитини та двох дорослих, які померли у віці від 50 до 60 років. Поруч із похованнями були порцелянові миски, глеки, лампа та глазуровані горщики.

Також знайдено сертифікат про купівлю землі, зроблений з цегли, з написом каліграфією, що приблизно перекладається як «Село Ван» з назвами «Гунцао і Мінчан». Перевірка сертифіката датує його приблизно 1190-1196 роками нашої ери під час правління імператора Цзінь Чжанцзуна.

Говорячи про відкриття, Інститут археології провінції Шаньсі сказав: «Розкопки цієї гробниці збагатили наше розуміння династії Цзінь у південному районі Шаньсі. Свідоцтво про купівлю землі має чітку дату, яка є точною основою для датування інших гробниць тим же періодом».

Читайте також: Археологи знайшли розбиту статую Рамзеса II у храмі сонця в Геліополісі.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: