В Ізраїлі розкопали візантійську мозаїку

Археологи розкопали візантійську мозаїку, прикрашену квітковим орнаментом, у промисловій зоні Шохам, розташованій у регіоні Шефела в Ізраїлі...
Фото: Israel Antiquities Authority

Археологи розкопали візантійську мозаїку, прикрашену квітковим орнаментом, у промисловій зоні Шохам, розташованій у регіоні Шефела в Ізраїлі, повідомляє Heritagedaily.

Розкопки є частиною громадського проекту з відновлення археологічної пам’ятки Хорват Ель-Біра, стародавнього поселення, яке було закрите розробкою в кінці 20 століття. Мозаїка була частиною стародавньої церкви, яку вперше виявили у 1980-х роках, але згодом її перепоховали, щоб зберегти останки.

Фото: Israel Antiquities Authority

У римський період на цьому місці був комплекс сільських вілл і кілька сільськогосподарських будівель.

У візантійський період була додана церква, яка підтримувала мережу «освіжаючих станцій» уздовж великої стародавньої магістралі, що з’єднувала прибережні регіони з низовиною Шефела. Ці станції були розташовані кожні кілька миль, слугуючи місцями відпочинку, відновлення сил і поклоніння.

Археологи з Управління старожитностей Ізраїлю, працюючи разом з місцевою радою Шохама та волонтерами, тепер повторно розкопали мозаїку, щоб виявити низку квіткових візерунків, розташованих у центрі круглого та квадратного дизайну.

Фото: Israel Antiquities Authority

Яїр Амітзур, директор Департаменту освіти Центрального регіону Управління старожитностей Ізраїлю, сказав: «Коли ми вперше прийшли на це місце, мозаїка була вкрита землею та бур’янами. Протягом останнього місяця ми разом з місцевою громадою розкривали та прибирали територію. Ми працюємо тут серед килима квітучих анемон. Можна уявити, що художників мозаїки  надихнуло навколишнє середовище».

Читайте також: В Англії археологи розкопують римську мозаїку.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: