В Італії знайдено скарб із 175 давньоримських монет

Срібні монети, в основному першого століття до нашої ери, були знайдені в Тоскані в Італії та є прихованими реліквіями бурхливого періоду римської історії...
В Італії знайшли скарб / фото: Franco Sammartino

Срібні монети, в основному першого століття до нашої ери, були знайдені в Тоскані в Італії та є прихованими реліквіями бурхливого періоду римської історії.

Скарб із 175 срібних монет, знайдений у лісі в Італії, можливо, був похований для безпечного зберігання під час римської громадянської війни, повідомляє Live Science.

Схоже, монети датуються 82 роком до нашої ери, роком, коли римський генерал Луцій Корнелій Сулла вів криваву війну по всій Італії проти своїх ворогів серед лідерів Римської республіки, що призвело до перемоги Сулли та його сходження як диктатора Римської держави.

Археологи, які досліджували скарб із 175 срібних римських денаріїв — еквівалент десятків тисяч доларів у сучасних грошах — припустили, що він, можливо, був похований римським солдатом, який потім загинув у битві.

Але історик Федеріко Сантангело, сказав, що цей скарб також міг бути похований бізнесменом, який хотів зберегти свої гроші в безпеці в бурхливі часи.

Хронологія таких монетних скарбів показує, що багато з них були поховані під час воєн і потрясінь. «Багато людей під час кризи ховали свої сховки грошей і з будь-якої причини не змогли їх повернути», — сказав Сантанджело.

Монетний скарб

Дослідники виявили скарб монет, похований у теракотовому горщику, у 2021 році, але тримали це в таємниці, щоб можна було повністю дослідити місце.

Археолог Лорелла Альдерігі розповіла, що монети були виявлені членом археологічної групи в нещодавно вирубаному лісі на північний схід від міста Ліворно в Тоскані. Археологічні дослідження показали, що найдавніші монети датовані 157 або 156 роком до нашої ери, а найновіші — 83 або 82 роком до нашої ери, сказала вона.

«Монети точно були заховані — вони були «скарбом» або скарбничкою», — сказала вона. «Найпростіший спосіб сховати цінні речі — це заховати їх під землею, подалі від домівок, де їх ніхто не міг знайти».

«Ці монети могли бути заощадженнями солдата, який повертався додому з військової служби», — сказала вона. «Він сховав їх, тому що вони становили корисну суму, можливо, для того, щоб купити власну ферму».

Читайте також: Археологи виявили римське святилище і кладовище в Бельгії.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: