В Єгипті у храмі Есна археологи виявили рельєфи, що зображують знаки Зодіаку

Команда дослідників з Єгипетського міністерства туризму та старожитностей під час реставраційних робіт у храмі Есна виявила колекцію рельєфів на стелі...
В єгипетському храмі часів Птолемеїв знайшли рідкісні рельєфи / Фото: Ahmed Emam, Ministry of Tourism and Antiquities

Команда дослідників з Єгипетського міністерства туризму та старожитностей і Тюбінгенського університету під час реставраційних робіт у храмі Есна виявила колекцію рельєфів на стелі, повідомляє Heritagedaily.

Храм Есни, також відомий як Храм Хнума, — це храмовий комплекс, присвячений давньоєгипетському богу Хнуму та його дружинам Менхіту та Небту, їхньому синові Геці та богині Нейт.

Фото: Ahmed Emam, Ministry of Tourism and Antiquities

Храм був побудований за часів Птолемеїв в єгипетському місті Есна, яке в давнину було відомо як Латополіс.

Фото: Ahmed Emam, Ministry of Tourism and Antiquities

Під час реставрації та перефарбовування команда знайшла зображення неба. Серед сюжетів є зображення знаків зодіаку, кілька планет, таких як Юпітер, Сатурн і Марс, на додаток до ряду зірок і сузір’їв, які використовуються для вимірювання часу.

Протягом століть рельєфи та їхні яскраві кольори вкривалися шаром бруду та кіптяви, що зберігало їх майже 2000 років.

Фото: Ahmed Emam, Ministry of Tourism and Antiquities

Крістіан Лейтц, директор кафедри єгиптології Тюбінгенського університету, сказав: «У єгипетських храмах зображення зодіаку зустрічаються дуже рідко. Сам зодіак є частиною вавилонської астрономії і не з’являється в Єгипті до часів Птолемеїв».

Археологи припускають, що система знаків зодіаку та пов’язаних з ними сузір’їв не з’явилася в Єгипті, доки їх не запровадили греки, які потім використовували для прикраси приватних гробниць і саркофагів. Зодіак також мав велике значення в астрологічних текстах, таких як гороскопи, знайдені на уламках кераміки.

«Це рідко зустрічається в храмовому оздобленні: крім Есни, залишилося лише дві повністю збережені версії, обидві з Дендери», — додав Лейтц.

Команда також знайшла зображення різних істот, включаючи змію з головою барана, птаха з головою крокодила, хвостом змії та чотирма крилами, а також зображення змій і крокодилів.

Фото: Ahmed Emam, Ministry of Tourism and Antiquities

Читайте також: В Ізраїлі розкопали візантійську мозаїку.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: