В Англії археологи розкопують римську мозаїку

Команда археологів з Оксфордської археології знайшла римську мозаїку в ринковому містечку Олні, розташованому в Бакінгемширі, Англія...
Фото: Oxford Archaeology

Команда археологів з Оксфордської археології знайшла римську мозаїку в ринковому містечку Олні, розташованому в Бакінгемширі, Англія.

Розкопки були підготовчими до будівництва супермаркету Aldi, де дослідники виявили залишки комплексу римських вілл і лазні. Велика мозаїка частково збереглася і має складні декоративні візерунки, зроблені зі шматочків червоних, білих і синіх мозаїк.

Компанія Angle Property замовила дослідження Oxford Archaeology, повідомляє Heritagedaily.

Джон Бутройд, старший менеджер проекту з Оксфордської археології, сказав BBC: «Завдяки розташуванню місця ми передбачали деякі видатні римські залишки, але відкриття цієї фантастичної мозаїки значно перевершило ці очікування».

Фото: Oxford Archaeology

Аерофотознімки відомого сусіднього поселення вказують на лінійні особливості з щільним розсипом будівельного сміття та кераміки, знайдених на поверхні, що свідчить про те, що поселення датується приблизно 2-4 століттями нашої ери.

Незважаючи на те, що в межах сучасного Олні було виявлено ряд римських артефактів, дані свідчать про те, що територія центру міста була заселена лише в англосаксонський період або період раннього середньовіччя.

Розкопки вілли показали, що більша частина комплексу простягається під сусідньою сучасною дорогою, яку команда не в змозі повністю дослідити. Зараз мозаїка фіксується та зберігається на місці шляхом консервування залишків, щоб захистити її від запланованих будівельних робіт.

ДОВІДКА: Олні — місто в Бакінгемширі, Англія, яке має багату історію, починаючи з часів римської окупації Британії. Місто відігравало важливу роль у торгівлі вовною протягом середньовіччя.

Попередні розкопки, проведені навколо міста, виявили римські поселення та середньовічні будівлі, але одним із найвідоміших відкриттів, зроблених в Олні, були залишки римської вілли, яку розкопали на початку 20 століття. Датована приблизно 150 роком нашої ери, вілла була домом для багатої римської родини, яка купалася в пишній лазні та системі підігріву підлоги. Багато середньовічних дерев’яних будівель збереглися досі, зокрема церкви Св. Петра та Св. Павла XIV століття.

Римська мозаїка була популярною формою декоративного мистецтва в Стародавній Римській імперії. Ними прикрашали підлогу, стіни, стелю громадських будівель, приватних будинків, культових споруд.

Римські мозаїки, які часто зображували сцени з міфології та історичних подій, високо цінувалися за свою красу, довговічність і майстерність, необхідну для їх створення.

Читайте також: Скульптуру змія виявили  археологи в Чичен-Іца.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: