У Франції знайшли давньоримський храм, присвячений богу війни Марсу

Великий храм, який, ймовірно, використовувався римськими солдатами протягом сотень років, був розкопаний археологами на північному заході Франції...
Фото: Marie Millet, INRAP

Великий храм, який, ймовірно, використовувався римськими солдатами протягом сотень років, був розкопаний археологами на північному заході Франції, пише Live Science.

Археологи припускають, що руїни були храмом римського бога війни Марса, датованого першим століттям до нашої ери.

Храм, або святилище, є частиною римського комплексу, що займає понад 17 акрів (7 гектарів), який був відкритий в Ла-Шапель-де-Фужерец, Бретань.

«Розміри святилища вказують на те, що це було важливе місце для релігії», — сказала Франсуаза Лабан-Жан, один із керівників розкопок і археолог Національного інституту превентивних археологічних досліджень (INRAP).

Ла-Шапель-де-Фужерец була відома своїм багатством археологічних залишків з 1970-х років, і вперше її розкопали в 1990-х роках, сказав Лабаун-Жан. Останні розкопки почалися у 2022 році.

Римський бог війни

Археологи вважають, що це місце було присвячено Марсу після виявлення бронзової статуетки римського бога війни в 2022 році, а залізна зброя, яка зберігалася в рові навколо святилища, також свідчить про те, що його часто відвідували солдати.

Але велика кількість теракотових фігурок, які, ймовірно, представляють Венеру та богинь-матері, також були знайдені в сусідній ямі.

«Як це часто буває з релігійними спорудами античності, важко дізнатися, якому божеству вони могли бути присвячені», — сказав Лабаун-Жан, зазначивши, що на цьому місці не знайдено жодних написів або великих статуй. «Коли дослідження знайдених там об’єктів буде більш просунутим, можливо, можна буде зробити інші припущення».

Юлій Цезар завоював Бретань, яку римляни називали «Арморікою», у 56 році до нашої ери.

Відповідно до заяви INRAP, святилище в Ла-Шапель-де-Фужерец, здається, датується приблизно тим часом і використовувалося до п’ятого століття нашої ери.

Археологи не впевнені, чому комплекс був покинутий, але це може бути пов’язано з розпадом Західної Римської імперії приблизно в той час.

Храмовий комплекс

Храмовий комплекс з часом розширився, щоб включити невелике містечко з громадськими лазнями та кладовищем, що містить близько 40 могил.

Деякі гробниці зберігали предмети зі срібла, такі як браслети, шпильки та пряжки для ременів, а в інших були кинджал і частини упряжі для коней. Там також були знайдені сотні повсякденних артефактів, включаючи меблі та шматки кераміки, скла та металу.

Роль Лабауна-Жана полягає в швидкому збереженні та вивченні артефактів, знайдених під час розкопок, які інакше можуть швидко зіпсуватися під впливом повітря чи світла.

Читайте також: Розкішна давньоримська виноробня знайдена поблизу Риму.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: