У 7000-річній гробниці в Омані археологи знайшли десятки доісторичних скелетів

Археологи знайшли останки десятків людей у кам’яній гробниці, якій приблизно 7000 років, в Омані. Стіни гробниці складалися з рядів тонких кам’яних плит...
7000-річна гробниця в Омані
Фото: Roman Garba and Alžběta Danielisová

Археологи знайшли останки десятків людей, які були поховані до 7000 років тому в кам’яній гробниці в Омані, на Аравійському півострові.

Гробниця поблизу Нафуна в центральній провінції країни Аль-Вуста є однією з найстаріших споруд, створених людиною, і коли-небудь знайдених в Омані. Місце поховання знаходиться в кам’янистій пустелі.

«У цьому регіоні невідомо про знахідки жодних могил бронзового віку чи старіших», — сказала Live Science Альжбета Даніелісова, археолог з Інституту археології Чеської Республіки в Празі. «Це абсолютно унікальне відкриття».

Сама гробниця була виявлена близько 10 років тому на супутникових фотографіях, і археологи вважають, що вона датується між 5000 роком до нашої ери. і 4600 до н.е.

Стародавня могила

У звіті про проект говориться, що стіни гробниці складалися з рядів тонких кам’яних плит, які називаються тесаними, з двома круглими похоронними камерами всередині, розділеними на окремі відділення. Вся гробниця була покрита тесаним дахом, але вона частково завалилася, ймовірно, через щорічні мусонні дощі.

Кілька «кісткових скупчень» було знайдено в похоронних камерах, що вказує на те, що мертвих залишали розкладатися перед тим, як їх покласти в гробницю; їхні черепи були розміщені біля зовнішньої стіни, а їхні довгі кістки спрямовані до центру камери.

Подібні останки були знайдені в меншій гробниці поруч з головною гробницею; археологи вважають, що вона була побудована трохи пізніше. Даніелісова сказала, що є докази того, що померлих там ховали в різний час, а неподалік було знайдено три могили представників культури Самад, які жили тисячі років пізніше.

Наступним етапом буде проведення антропологічних і біохімічних оцінок людських останків — таких як ізотопний аналіз, щоб дізнатися більше про харчування, мобільність і демографічні особливості людей, які були поховані в гробниці, сказала вона.

Команда також сподівається знайти неподалік древнє поселення, де, можливо, жили люди.

Роботи над гробницею є одним із кількох археологічних проектів в Омані, які ведуть вчені з Чехії.

Археологи також досліджують написи на скелях біля гробниці, хоча вони були зроблені тисячі років пізніше, сказала Даніелісова. Деякі символи здаються зображеннями, а інші – словами та іменами. «Ми все ще не розуміємо це», — сказала вона.

«Такі гробниці дають нам чудове розуміння сімейних стосунків і того, як вони дивилися на смерть і, можливо, на життя після смерті», — сказала вона.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: