Стародавня мозаїка із зображенням левів знайдена в Туреччині

Археологи знайшли мозаїку із зображенням левів під час розкопок у стародавньому Прусіас-ад-Гіпіум, розташованому в сучасному Конуральпі, Туреччина....
стародавня мозаїка, два леви, дериво
Фото: Музей Konuralp

Археологи знайшли мозаїку із зображенням левів під час розкопок у стародавньому Прусіас-ад-Гіпіум, розташованому в сучасному Конуральпі, Туреччина про це повідомляє Heritage Daily .

Прусіас-ад-Гіпіум — місто в стародавній Віфінії, анексоване Римською республікою в 74 році до нашої ери. Місто процвітало як значний торговельний центр, зберігаючи автономію в місцевому управлінні та навіть випускаючи власну валюту.

Місто було знову відкрито протягом 19 століття, нещодавні розкопки проводилися відділом археології Університету Дюздже під патронатом Музею Конуральп і за підтримки муніципалітету Дюздже.

Розкопки показують, що місто демонструє ознаки елліністичного полісу. Серед уцілілих залишків — залишки міських стін, брама всередині укріплень, театр під відкритим небом, акведук і римський міст.

Недавнє археологічне дослідження було зосереджено на театрі, відомому місцевим жителям як «Сорок сходів». Театр був побудований в елліністичний період (300–30 рр. до н. е.) і розширений в римський період.

Дослідження виявило залишки мозаїки із зображенням пари левів, яка була знайдена в кімнаті портика посередині осі театру.

Кімната має прямокутну форму і прикрашена мозаїкою, що покриває всю підлогу з геометричним рослинним візерунком. У центрі — мозаїчна рамка, на якій зображена пара левів по обидва боки від сосни. На дереві звисає тимпан (барабан або бубон), а на лівій гілці — пан флейта. На думку дослідників, кімната була присвячена культу Діоніса.

Читайте також: На руїнах Помпеї виявили пекарню, в якій виготовляли хліб поневолені люди.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: