Скульптуру змія виявили  археологи в Чичен-Іца

Археологи виявили скульптуру змії на місці археологічних розкопок Чичен-Іца, розташованому в муніципалітеті Тінум мексиканського штату Юкатан...
Піраміда Кукулькана / фото: La Crónica de Hoy

Археологи з Національного інституту антропології та історії (INAH) виявили скульптуру змії на місці археологічних розкопок Чичен-Іца, розташованому в муніципалітеті Тінум мексиканського штату Юкатан, повідомляє Heritagedaily.

Чичен-Іца було доколумбовим містом, побудованим народом майя періоду термінальної класики. Місто було головним центром Північної низовини майя від пізньої класики (600–900 рр. н. е.) до кінцевої класики (800–900 рр. н. е.) і до ранніх фаз посткласичного періоду (900–1200 рр. н. е.).

Розкопки фінансуються Програмою благоустрою археологічних зон Федерального уряду. Це призвело до виявлення скульптури змія, яка служила вказівником маршруту від піраміди Кукулькан, також відомої як Ель-Темпло, до Священного сеноту на півночі міського округу.

Священний сенот — це вапнякова воронка, яка, згідно з джерелами майя та іспанцями після завоювання (пізніше підтвердженими археологічними дослідженнями), використовувалася для зберігання ритуальних пожертвувань і людських тіл у жертву богу дощу майя Чааку.

Статуя змія орієнтована на Священний сенот і розмежовувала sacbe, що означає «білу дорогу», яка була церемоніальним маршрутом, побудованим для з’єднання важливих споруд або площ з церемоніальними центрами.

Археологи припускають, що статуя і саббе є символічним зображенням Кукулькана, бога пернатого змія юкатеків майя.

Під час весняного та осіннього рівнодення тінь, відкинута кутом сонця та краями дев’яти ступенів піраміди Кукулькана, у поєднанні з північними сходами та різьбленням голови змія створює ілюзію масивної змії, що спускається пірамідою.

Хосе Франсіско Осоріо Леон, археолог з INAH, сказав: «Ми виявили, що сакбе є продовженням пернатої змії, яка спускається з піраміди та веде до сеноту. У нас є голова змії, яка своїм тілом обмежує стінку сакбе, і є інша змія на протилежному боці, але у нас немає повної голови».

Читайте також: Археологи зробили нові відкриття поблизу стародавнього міста Моголлон.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: