Ритуальну маску 1800-річної давності знайшли в Японії

Археологи знайшли 1800-річну ритуальну маску в префектурі Осака, Японія. Маска висічена з кедрового дерева із зображенням людського обличчя...
Фото: Osaka Centre for Cultural Heritage

Археологи знайшли 1800-річну ритуальну маску в префектурі Осака, Японія, повідомляє Heritagedaily.

Відкриття було зроблено під час розкопок для розширення Осакської монорельсової дороги в місті Хігасіосака, де команда знайшла маску, висічену з кедрового дерева із зображенням людського обличчя.

Маска має розміри близько 30 см у висоту і 18 см в ширину і має два отвори для очей, рот і перфорований отвір з одного боку, який, ймовірно, тримав шнурок для кріплення маски на обличчі.

Дослідники припускають, що маску використовували для ритуальних церемоній під час важливих сільськогосподарських свят приблизно 1800 років тому в епоху Яйой. У цей період Японія перейшла до осілого сільськогосподарського суспільства з використанням методів землеробства, які спочатку були запроваджені в регіоні Кюсю з Кореї.

Відмінні риси періоду Яйої включають появу нових стилів кераміки Яйой, удосконалення теслярства та архітектури, а також початок інтенсивного вирощування рису на рисових полях.

Відкриття є третім зразком дерев’яної маски цього періоду, схожою на іншу маску, знайдену в руїнах Макімуку в префектурі Нара.

Каору Терасава, директор Дослідницького центру Макімукугаку, сказав: «Я вважаю, що маска представляла «дух голови», який, як вважалося, був богом у формі людини та представляв авторитет Окімі».

Окімі був лідером царства Ямато, домінуючої політичної коаліції, що складалася з впливових кланів, розташованих на території сучасної префектури Нара, яка панувала з третього по сьоме століття нашої ери.

Під час розкопок також було виявлено дерев’яне відро для води та обгорілий дерев’яний предмет у формі мотики в повеневих відкладеннях на глибині 2,9 метрів під поверхнею землі.

Маска буде виставлена в Музеї культури Яйой в Ізумі префектури Осака з 29 квітня по 7 травня.

Читайте також: Обезголовлені та розчленовані останки знайдені в піраміді майя.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: