Підводне дослідження виявило нові знахідки в затонулому місті Байї

В Італії підводні археологи проводять триваючі дослідження в затонулому давньоримському місті Байї в районі Терме-дель-Лакус....
Фото: facebook.com/Naumacos-Underwater-Archaeology-and-Technology

В Італії підводні археологи проводять триваючі дослідження в затонулому римському місті Байї в районі Терме-дель-Лакус, повідомляє Heritagedaily.

Байї — це археологічний парк, що складається з частково затонулого міста римського періоду, розташованого на березі Неаполітанської затоки в сучасній комуні Баколі в Італії.

Байї перетворилася на популярний римський курорт, який часто відвідували багато видатних давньоримських діячів, таких як Гней Помпей Великий (також відомий як Помпей Великий), Юлій Цезар, Гай Марій, Луцій Ліциній Лукулл, Адріан і Септимій Север.

Місто ніколи не отримало статусу муніципального, натомість здобуло репутацію гедоністичного способу життя. Це підтверджується розповіддю Секста Проперція, поета Августової епохи 1 століття до нашої ери, який писав, що Байї був «виром розкоші» та «гаванню пороку».

Завдяки розташуванню міста на Кумському півострові у Флегрейських полях, активному та нестабільному вулканічному регіоні (який, як вважали римляни, був домом римського бога вогню Вулкана), місцева вулканічна брадисейсмічна активність підвищувала та знижувала геологію на півострові, що призвело до того, що нижня частина міста була затоплена.

Підводні археологи з археологічного парку Campi Flegrei та Naumacos проводили дослідження району Терме-дель-Лакус, виявивши блок споруд довжиною 60 метрів. Команда також знайшла кам’яні колонади, мармурові колони та мармурову колону портасанта, яка була імпортована в античності з острова Хіос у Греції.

Також було виявлено великий шматок мармурової підлоги opus sectile, яка все ще вимальована портасантою та білим мармуром у хроматичному чергуванні. Наразі це виглядає як найбільш показовий елемент датування, що відноситься до епохи пізньої античності.

Попередні обстеження території в 2013 році виявили вишукану статую, яка представляє Аполлона, греко-римського бога стрільби з лука, музики та танцю, правди та пророцтва, зцілення та хвороб, Сонця та світла, поезії тощо.

Читайте також: В Італії археологи виявили гробницю етруської жінки.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: