Обезголовлені та розчленовані останки знайдені в піраміді майя

Грунтуючись на глибині та способі поховань, дослідники припустили, що вони були принесені в жертву божеству підземного світу майя під час освячення храму...
Розкопки в місті Майя Морал Реформа / фото: INAH

Археологи з Національного інституту антропології та історії (INAH) виявили поховання з обезголовленими та розчленованими останками на сходах піраміди в місті Майя Морал Реформа, повідомляє Heritagedaily.

Moral Reforma — місто майя класичного періоду, розташоване в муніципалітеті Баланкан у мексиканському штаті Табаско.

Заселення цього місця датується приблизно 300 роком нашої ери, воно стало важливим центром торгівлі вздовж річки Сан-Педро-Мартір. Місто досягло свого піку в 622–756 роках нашої ери, охоплюючи територію в 215 акрів, на якій розташовані палаци, площі та кілька комплексів пірамід.

Нещодавні розкопки храму-піраміди під назвою «Структура 18» на східній площі міста виявили дві групи поховань біля сходів, одне датується періодом між 300 р. до н. е. і 250 р. н. Пізня класика.

Пізня докласична група містить до 12 осіб, деякі з яких були розташовані в сидячому положенні праворуч біля момента смерті, тоді як пізня класична група містить до 13 поховань.

Декілька поховань з пізньокласичної групи були обезголовлені або розчленовані, причому черепи, знайдені в обох групах, демонстрували ознаки пластинчастої косої деформації, форми штучної модифікації черепа, яка вказувала на високий соціальний статус.

Пізня докласична група також містила 567 артефактів, що складалися з намистин з черепашок і нефриту, кілець від раковин, наконечників снарядів, посудин і кістяних голок.

Грунтуючись на глибині та способі поховань, дослідники припустили, що вони були принесені в жертву божеству підземного світу майя під час освячення храму.

Читайте також: В Італії знайдено скарб із 175 давньоримських монет.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: