На острові в Балтійському морі знайшли римські монети

Археологи з Університету Седертерн виявили дві римські монети під час дослідницького проекту на Гоцка Сандон, безлюдному острові в графстві Готланд, Швеція...
Фото: Södertörn University

Археологи з Університету Седертерн виявили дві римські монети під час дослідницького проекту на Гоцка Сандон, безлюдному острові в графстві Готланд, Швеція, повідомляє Heritagedaily.

У римський період Свеаланд («земля шведів») у центральній Швеції був населений північногерманським племенем. Контакти з римлянами були обмеженими, однак археологічні дані вказують на те, що в Свеаланді з’явилася мережа торгівлі з римлянами.

Розкопки виявили срібні денарії римського періоду, в тому числі одну із зображенням імператора Траяна (98 – 117 рр. н. е.), а іншу – імператора Антоніна Пія (86 – 161 рр. н. е.).

«Це захоплюючі знахідки, які викликають кілька запитань», — каже Йохан Реннбі, професор морської археології в Університеті Седертерн.

Незважаючи на те, що римляни допливли до Шотландії та задокументували Балтійську територію, немає історичних записів про їхні подорожі, які б описували острів, що робить невизначеним, чи саме вони привезли туди монети.

Команда припускає, що монети могли бути з корабельної аварії на узбережжі Сандон. Невідомо, чи пов’язані поселення на острові з давнім виробництвом тюленячої олії, але команда планує повернутися пізніше цього року для подальшого дослідження.

Читайте також: Гробниця чиновника високого статусу виявлена в некрополі Саккара.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: