Книга в обкладинці з людської шкіри продовжує залишатися загадкою

Книга написана стародавньою латиною, складється з 330 сторінок, імовірно створена у 1532 році. На сьогоднішній день вдалося розшифрувати лише 10 сторінок...
Стародавній рукопис у палітурці з людської шкіри / фото: АА

Стародавній латинський рукопис у палітурці з людської шкіри продовжує залишатися загадкою в музеї Казахстану, повідомляє агенція Анадолу.

Рукопис експонується у Музеї рідкісних видань при Національній академічній бібліотеці в Астані.

Експерт відділу науки Національної академічної бібліотеки Мелдір Телепбай повідомив, що рукопис був подарований фонду бібліотеки одним із приватних колекціонерів у 2014 році, і з того часу експонується у музеї.

Книга написана стародавньою латиною, складється з 330 сторінок, імовірно створена у 1532 році. На сьогоднішній день вдалося розшифрувати лише 10 сторінок. Рукопис належав нотаріусу з Північної Італії на ім’я Петрус Пуардус.

Метод палітурки книги був поширений багато століть тому і вже не використовується. «Обкладинка для книги виконана методом, який відомий під назвою антроподермічна обкладинка, тобто книжкова обкладинка, виготовлена з людської шкіри», – сказав Телепбай.

Експерт зазначив, що обкладинку рукопису було досліджено у наукових лабораторіях країни. «Дослідження проводились у лабораторії Національного центру медичних наук в Астані. Було зроблено висновок, що для обкладинки рукопису використовувалася шкіра зі спини людини», – наголосив експерт.

За його словами, зміст рукопису досі залишається загадкою.

Експерт зазначив, що перші сторінки книги було розшифровано фахівцями французького інституту. «Згідно з прочитаним, на перших сторінках наводиться інформація про вхідні та вихідні розрахунки, кредити та іпотечні розрахунки, проте рукопис розшифрований не повністю», – додав казахстанський експерт.

Ким же був цей італійський нотаріус, що замовив таку палітурку? Це також залишається загадкою.

У фонді Національної академічної бібліотеки Казахстану на сьогоднішній день зберігається до 13 тис. рідкісних книг.

Читайте також: Розшифровано рукопис, який описує метеороскоп Птолемея.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: