Історія 2000-річної фракійської колісниці, яку розкопали в Болгарії

Команда археологів на чолі з Веселином Ігнатовим Команда археологів на чолі з Веселином Ігнатовим з Історичного музею виявила 2000-річну дерев’яну колісницю...
2000-річна фракійська колісниця / фото: UBB/Veselin Ignatov

Фотографія стародавньої фракійської колісниці разом із кістками двох коней і собаки швидко піднялася на вершину Reddit і отримала понад 65 000 лайків. Але що такого цікавого в цьому відкритті і хто був похований у колісниці?

Команда археологів на чолі з Веселином Ігнатовим з Історичного музею Нова Загора, музею в Болгарії, виявила 2000-річну дерев’яну колісницю в 2008 році. Вона була покрита бронзою і мала бути прикрашена сценами з фракійської міфології, які зараз важко побачити. Її точний вік невідомий і може наближатися до 1800 років, повідомляє Live Science.

У 2009 році Ігнатов і його команда також знайшли цегляну гробницю, що містить останки чоловіка, одягненого в щось, схоже на обладунки, біля колісниці. Чоловіка поховали з кількома речами, включаючи золоті монети, золоті каблучки та срібну чашу із зображенням грецького бога Ероса. Він був дворянином або, можливо, навіть правителем, який жив у стародавній Фракії, на території сучасної Болгарії.

Подібні поховання колісниць часто зустрічаються в Болгарії. Практика ховати дворян біля колісниць, здається, почалася в Болгарії близько 2500 років тому, написав Ігнатов у статті, опублікованій у 2007 році в журналі Archaeologia Bulgarica. Він зазначив, що ця практика була особливо популярною за часів Римської імперії, яка існувала приблизно від 2100 до 1500 років тому.

Хоча жителі деяких інших регіонів Римської імперії також іноді ховали своїх вельмож біля колісниць, ця практика була «безумовно найпопулярнішою та давньою у Фракії», — писав Ігнатов. «У всіх випадках колісниці символізують престиж, силу і авторитет», — писав Ігнатов, зазначивши, що колісниці, ймовірно, призначалися для використання померлим у загробному житті.

Під час поховання коні, які тягнули колісницю, ймовірно, були вбиті. Ігнатов писав, що жертви тварин, таких як свині, собаки, вівці та олені, приносили богам. Іноді самі колісниці перед закопуванням розбирали або розбивали на частини, писав Ігнатов.

Оскільки поховання колісниць є поширеним явищем у Болгарії та іноді мають багатий похоронний інвентар, мародери намагаються знайти їх і продати артефакти на чорному ринку, зазначив Ігнатов. Це означає, що археологи в Болгарії часто поспішають виявити та розкопати поховання колісниць, перш ніж їх знайдуть і пограбують грабіжники.

Оскільки археологи розкопали це поховання колісниці до того, як до нього дісталися грабіжники, артефакти можуть бути публічно виставлені в музеї, а фотографії, на яких зображено поховання колісниці, публічно поширюються на Reddit та в інших формах соціальних мереж.

Читайте також: Книга в обкладинці з людської шкіри продовжує залишатися загадкою.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: