Як виглядали давньоєгипетські піраміди, коли були побудовані?

Стародавні єгипетські піраміди стояли тисячі років і є одними з найстаріших пам’яток світу. Але як виглядали піраміди, коли вони були вперше побудовані?...
Фото: Budget Direct

Стародавні єгипетські піраміди стояли тисячі років і є одними з найстаріших пам’яток світу. Але як виглядали піраміди, коли вони були вперше побудовані?

Єгипетські піраміди, що вириваються з пісків у Гізі, є свідченням людської винахідливості та інженерії. Ці великі споруди, споруджені як гробниці стародавніх фараонів, простояли тисячі років.

Але протягом тисячоліть піраміди змінювалися, в основному через перепрофілювання будівельниками затребуваних матеріалів і грабунок, повідомляє Live Science.

Отже, як виглядали піраміди, коли вони були побудовані?

Коли стародавні єгипетські піраміди спочатку були споруджені, як у Гізі, так і в інших місцях, вони не виглядали піщано-коричневими, як це часто буває сьогодні; швидше, вони були вкриті шаром блискучої осадової породи.

«Усі піраміди були облицьовані тонким білим вапняком», — сказав Live Science Мохамед Мегахед, доцент Чеського інституту єгиптології Карлового університету в Празі. Вапнякова оболонка надала б пірамідам гладкий полірований шар, який сяяв яскраво-білим під єгипетським сонцем.

Лише під час будівництва Великої піраміди в Гізі будівельники використали близько 6,1 мільйона тонн (5,5 мільйона метричних тонн) вапняку, згідно з даними Національних музеїв Шотландії, де показано один із оригінальних вапнякових блоків. Велика піраміда — також звана пірамідою Хуфу на честь фараона Хуфу, який побудував її під час свого правління (приблизно з 2551 р. до н. е. до 2528 р. до н. е.) — є найбільшою та найстарішою з усіх існуючих пірамід у Гізі. Однак каміння його облицювання пізніше було перепрофільовано для інших будівельних робіт під час єгипетських правителів, як це було у випадку з більшістю корпусів пірамід.

Існують докази того, що облицювальні камені почали видаляти під час правління Тутанхамона (приблизно з 1336 р. до н. е. до 1327 р. до н. е.), і це тривало до 12 століття нашої ери, пояснив єгиптолог Марк Ленер у ланцюжку запитань і відповідей PBS NOVA. За даними BBC News, землетрус у 1303 році нашої ери також міг послабити деякі камені.

Сьогодні піраміди Гізи все ще зберігають частину свого оригінального вапнякового корпусу, хоча він виглядає трохи більш вивітреним, ніж у стародавні часи. «Ви можете побачити це на вершині піраміди Хефрена в Гізі», — сказав Мегахед.

Піраміда Хефрена, названа на честь фараона Хефрена (який правив приблизно з 2520 р. до н. е. до 2494 р. до н. е.), має залишки обсадного каменю навколо її вершини, що створює враження, що друга вершина вклинена на вершині першої. У Стародавньому Єгипті ця піраміда також мала червоний гранітний корпус навколо її нижніх рівнів. Третя і найменша з трьох основних пірамід у Гізі, піраміда Менкаура — названа на честь фараона Менкаура, який правив близько 2490 року до нашої ери. до 2472 до н.е. — також мала обшивку з червоного граніту навколо нижчих ешелонів.

Сьогодні на вершині пірамід Гізи нічого немає, але спочатку вони містили завершальні камені — також їх називають пірамідами — вкриті електриком, сумішшю золота та срібла.

Читайте також: В Єгипті археологи знайшли 4300-річну мумію.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: