Гробниця чиновника високого статусу виявлена в некрополі Саккара

Археологи виявили гробницю високого статусу в некрополі Саккара в Єгипті. Гробниця належала людині на ім’я Панехсі, «адміністратору храму Амона»...
Гробниця Панехсі / фото: Ministry of Tourism and Antiquities

Спільна археологічна місія під керівництвом дослідників з Лейденського музею в Нідерландах і Єгипетського музею в Турині виявила гробницю високого статусу в некрополі Саккара в Єгипті, повідомляє Heritagedaily.

Саккара служила некрополем для давньоєгипетської королівської сім’ї та їхньої великої родини в період Стародавнього царства. Під час Нового царства, починаючи з XVIII династії, некрополь використовувався багатьма високопоставленими чиновниками з Мемфіса.

Гробниця належала людині на ім’я Панехсі, «адміністратору храму Амона» і датується 19-ю династією (1292 до н. е. до 1189 р. до н. е.), коли Нове королівство Єгипту досягло зеніту своєї могутності за Сеті I та його сина,

Гробниця має вигляд невеликого храму з центральним двором розміром 13 х 8 метрів, колонадою (дві з яких частково встояли) і центральною шахтою, що веде до похоронних камер.

Верхня будівля має стіни з глинобитної цегли висотою 1,5 метри та декоративні вапнякові плити, прикрашені рельєфами власника гробниці, його дружини, різних священиків і носіїв жертв.

Рельєфне різьблення зображує Панехсі, який поклоняється богині корів Хатхор зі своєю дружиною за столом приношень, а також похоронним священиком у шкурі леопарда, який окроплює воду на честь померлої пари.

Розкопки на східній стороні пам’ятника Панесі привели до виявлення чотирьох каплиць, в одній із яких згадується: Йойо, «творець золотої пластини скарбу фараона», а в іншій каплиці зображено скульптурне зображення власника гробниці та його родини.

Читайте також: Підводне дослідження виявило нові знахідки в затонулому місті Байї.

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: