Археологи зробили нові відкриття в римському некрополі у Франції

Археологи з Національного інституту превентивних археологічних досліджень (INRAP) розкопували галло-римський некрополь і святилище поблизу Ла-Шапель-де-Фужерец...
Розкопки поблизу Ла-Шапель-де-Фужерец / фото: Adrien Etienvre, INRAP

Археологи з Національного інституту превентивних археологічних досліджень (INRAP) розкопували галло-римський некрополь і святилище поблизу Ла-Шапель-де-Фужерец, комуни в департаменті Бретань на північному заході Франції.

Місце вперше було виявлено в 1984 році, що призвело до обстеження в 2018 році для визначення території розкопок. Відтоді INRAP протягом восьми місяців проводив постійні розкопки, повідомляє Heritagedaily.

Розкопки святилища припускають, що воно було присвячене Марсу, римському богу війни, на основі дюжини мечів і наконечників списів, депонованих як ритуальні жертви, і невеликої статуетки Марса на місці. Команда також знайшла залишки меблів, купюрні гачки, кілька брошок, численні предмети зброї та кілька галльських і римських монет.

Святилище датується раннім римським періодом і було покинуте в 4 столітті нашої ери. Навколо святилища є кілька жител, побудованих із землі та дерева, які містять домашні речі та керамічний посуд.

Команда також виявила невеликий галло-римський некрополь, що складається з 40 поховань, починаючи з пізнього римського періоду до 5 століття нашої ери.

Некрополь дав велику кількість похоронних предметів, включаючи срібні браслети, шпильки та пряжки для ременів, скляні намистини, кераміку, перлове намисто та сліди взуття, залишені шпильками, які все ще збереглися. Під час розкопок одного з поховань виявлено кинджал і частини кінської збруї, а також шматки заліза та бронзи, якими прикрашали вуздечку та поводи.

Після етапу розкопок об’єкти було вилучено для збереження та подальшого аналізу. Кілька об’єктів були відскановані в 3D, щоб зрозуміти природу та призначення, зокрема об’єкти, які сильно постраждали від корозії.

Читайте також: Історія 2000-річної фракійської колісниці, яку розкопали в Болгарії.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: