Археологи знайшли розбиту статую Рамзеса II у храмі сонця в Геліополісі

Археологи знайшли кілька розбитих статуй давньоєгипетських королівських осіб у храмі поблизу Каїра. Серед них фараон Рамзес II...
Статуя Рамзеса II / фото: dailymail

Археологи знайшли кілька розбитих статуй давньоєгипетських королівських осіб у храмі поблизу Каїра, повідомляє Daily Mail.

Серед них фараон Рамзес II, який був наймогутнішим і найвідомішим правителем Єгипту понад 3000 років тому.

Статуї також зображують Рамзеса IX, Хоремхеба та Псамтика II, які правили з 1126 до н.е. по 1108 р. до н.е., з 1323 до н.е. по 1295 р. до н.е. і 595 і 589 рр. до н.е. відповідно.

Вони були знайдені під час розкопок храму сонця Матарія в Геліополісі, місці археологічних розкопок, розташованому в північно-східній частині сучасного Каїра.

Храм був заснований Рамсесом II, тому знайти його статуї там не дивно.

Храми Сонця були побудовані між 1550 і 1070 роками до нашої ери і були присвячені поклонінню богу Сонця Ра.

Фараони вважалися земним уособленням Ра, тому відповідали за підтримку цих храмів.

Вони були побудовані в різних місцях Єгипту, включаючи Геліополь, Абу Гураб і Амарну.

Храми, як правило, будували як широкий відкритий двір, оточений кімнатами, і містив кам’яний обеліск, який символізував сонячні промені.

Вони також були заповнені статуями, які мали представляти богів і богинь, яким там поклонялися.

Окрім фізичних об’єктів, яким поклонялися під час ритуалів, вони також розглядалися як посудини божественної сили. Служителі культу приносили їм жертви.

Зазвичай статуї робили з каменю або металу, але прикрашали дорогоцінним камінням і прикрасами, які мали підвищувати їх силу.

Але вони представляли не лише стародавніх богів, оскільки серед них також були розміщені статуї, які зображували фараонів тієї епохи.

Статуї були створені на замовлення самих королівських осіб і допомогли зміцнити їхню божественну владу над цивілізацією.

Стародавні єгиптяни вважали Геліополь місцем, де живе бог сонця, тобто туди заборонено входити в будь-які царські резиденції.

Його назва в перекладі з давньогрецької означає «місто сонця». Тут розташований один із найбільших храмів Єгипту, майже вдвічі більший за Карнакський храм у Луксорі.

Міністерство туризму та старожитностей Єгипту оголосило про нові відкриття в понеділок. Єгипетська команда знайшла кілька саркофагів з кварциту, які датуються періодом правління Хоремхеба, приблизно 3300 років тому. Інший показує царя Псамтика II, зробленого з грауваккового каменю, який правив приблизно 1400 років тому.

Вони також знайшли фрагменти вапнякової підлоги та частини іншої королівської статуї, яку ще не ідентифіковано, але її ознаки свідчать про те, що їй може бути понад 4000 років.

Археологи виявили численні частини статуї Рамзеса II з тілом сфінкса з кварцу, а також фрагмент часів правління Рамзеса IX. Вони також знайшли написний рожевий гранітний камінь, який, ймовірно, є верхньою частиною обеліска часів правління Рамзеса II. У заяві додається, що на північ від музею також були знайдені сліди глинобитних стін і підлоги, які датуються другою половиною першої тисячі до нашої ери.

Храм був значною мірою зруйнований у греко-римські часи, і багато його обелісків було перевезено до Александрії або до Європи. Камені та статуї з цього місця також були розграбовані та використані для будівництва під час розвитку Каїра. Доктор Вазірі додав, що робота в цій області триває, і більше результатів буде опубліковано в найближчі місяці.

Читайте також: У Помпеї археологи розкопали колекцію посуду та керамічних глечиків.

Поділитися:
Категорії
ІсторіяФото
Стрічка новин

Читайте також: