Археологи знайшли рідкісну статую Кавіля, бога блискавки Майя

Статуя Кавіля асоціюється з блискавкою, зміями, родючістю та кукурудзою, і часто представляється із зооморфною головою з великими очима, задертою догори мордою...
Статуя Кавіля асоціюється з блискавкою, зміями, родючістю та кукурудзою, і часто представляється із зооморфною головою з великими очима, довгою, задертою догори мордою та зміїним хвостом, який символізує блискавку
Фото: INAH Campeche Centre

Статуя Кавіля асоціюється з блискавкою, зміями, родючістю та кукурудзою, і часто представляється із зооморфною головою з великими очима, довгою, задертою догори мордою та зміїним хвостом, який символізує блискавку, пише Heritagedaily.

Кавіль (Kauil)  був верховним богом древніх майя. Він мав владу над різними стихіями: землетрусами, градами, дощами, грозами. Кавіль також пов’язаний з військовими діями, з ним постійно присутня  зброю сокиру-кельт. Цей бог був покровителем правлячих  династій у великих міських поселеннях майя.

З описів новорічних ритуалів майя, написаних Дієго де Ланда Кальдероном, іспанським францисканським єпископом римо-католицької архідієцезії Юкатану, можна зробити висновок, що Кавіль називався Болон Дзакаб під час 16 століття.

Хоча зображення Кавіля можна знайти на рельєфах майя та в Дрезденському кодексі та кодексах майя в Мексиці, раніше було виявлено лише три статуї Кавіля, всі з яких походять з міста Тікаль у Гватемалі.

Статуя є частиною урни, тіло якої показує обличчя можливого сонячного божества, а на кришці зображена голова Кавіля.

Прієто Ернандес, генеральний директор INAH, сказав: «Ця знахідка дуже важлива, тому що існує дуже мало зображень бога Кавіля; Наразі ми знаємо лише про три в Тікалі, Гватемала, і це одне з перших, що з’явилися на території Мексики».

Читайте також: В Угорщині археологи виявили медичні інструменти в римському похованні/

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: