Археологи виявили римське святилище і кладовище в Бельгії

Археолог Верхаверт очолив розкопки, які виявили сліди могильників, круглі рови та поселення, що датуються залізним віком. Також знайдено римське кладовище...
Фото: Dominique van Haesendonck

Археологи виявили докази існування римського святилища та кладовища в Елевійті поблизу Земста, Бельгія, повідомляє Heritagedaily.

Команда проводила дослідження ґрунту на місці нині знесеної велосипедної доріжки в спортивному парку Ван Інніс.

Елевійт був вперше заселений римлянами в 1 столітті нашої ери як вікус (сільське поселення), розташоване на перехресті дивертикулуальної дороги, що з’єднує східне місто Тонгерен із західним містом Булонь.

Вікус був зруйнований наприкінці 3-го століття нашої ери германськими племенами та покинутий, а більш сучасне село було засноване менш ніж за милю від нього під час раннього середньовіччя.

Археолог Кіліан Верхаверт очолив розкопки, які виявили сліди могильників, круглі рови та поселення, що датуються залізним віком. Команда також знайшла римське кладовище з до тридцяти похованнями та докази існування святилища під відкритим небом для поклоніння римському пантеону богів.

«Ці знахідки унікальні для Земста», — сказав археолог Крістоф Ванхаут. «Навіть у всій Фландрії такі споруди надзвичайно рідкісні і майже не зустрічаються. Останній раз, коли це було зафіксовано археологічно, датується початком століття».

За словами дослідників, на кладовищі є кремаційні поховання, де, згідно з традицією, покійного клали на кремаційне вогнище, а прах клали в урни і ховали.

Розмовляючи з Nieuwsblad, Кіліан Верхаверт сказав: «Поруч ми також знайшли кілька банок, осколки скла та булавку від плаща. Також є римська або каролінзька криниця, яку ми осушимо для подальших досліджень. Це набагато більше, ніж показало попереднє дослідження».

Читайте також: Археологи виявили перші людські зображення стародавнього народу Тартессос

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: