Археологи виявили перші людські зображення стародавнього народу Тартессос

Археологи, які проводили розкопки на місці Касас-дель-Турунуело, виявили перші людські зображення стародавнього народу Тартессос...
Фото: Samuel Sanchez

Археологи, які проводили розкопки на місці Касас-дель-Турунуело, виявили перші людські зображення стародавнього народу Тартессос, повідомляє Heritagedaily.

Тартесська культура виникла в добу пізньої бронзи на південному заході Піренейського півострова Іспанії. Культура характеризується сумішшю місцевих палеоіспанських і фінікійських рис, водночас розмовляючи нині вимерлою мовою, яка називається тартеською.

Люди Тартесса були вправними в металургії та обробці металу, створюючи багато прикрашені предмети та декоративні елементи. Характерні тартеські бронзові вироби включають грушоподібні глечики, неглибокі блюдоподібні жаровні з ручками-петлями, кадильниці з рослинними мотивами, фібули та пряжки для поясів.

Вважається, що вони поклонялися богині Астарті або Потнії, а також чоловічому божеству Ваалу або Мелькару. Це було пов’язано з акультурацією їхніх фінікійських торгових партнерів.

У прес-релізі, опублікованому Вищою радою наукових досліджень (CSIC), повідомляється про виявлення фігурних рельєфів із зображеннями людей під час розкопок у Касас-дель-Турунуело, тартесійському місці в провінції Бадахос.

Рельєфи датуються приблизно 5-м століттям до нашої ери і були виявлені в залишках святилища, яке використовувалося для ритуальних жертвоприношень тварин. Святилище було виявлено ще в 2017 році, де археологи з Інституту археології Меріди знайшли останки 16 коней, 2 биків і свиней.

Два з рельєфів, здається, є жіночими фігурами, які, на думку дослідників, можуть бути зображеннями пантеону богів Тартесіану. Три інші рельєфи фрагментовані та в гіршому стані збереження, однак один із них ідентифікований як тартеський воїн.

Представник CSIC сказав: «Ця надзвичайна знахідка являє собою глибоку зміну парадигми в інтерпретації людей Тартесоса, які традиційно вважаються аніконічної культурою для представлення божественності через тваринні чи рослинні мотиви або через бетілос (священні камені)».

Читайте також: У Франції знайшли давньоримський храм, присвячений богу війни Марсу

Поділитися:
Категорії
Історія
Стрічка новин

Читайте також: