Водіння нового автомобіля може дорого обійтися вашому здоров’ю

Запах нового автомобіля багатьом здається приємним і "дорогим", проте тривале перебування у щойно купленій машині може дорого обійтися здоров'ю...
Ілюстративне фото

Запах нового автомобіля багатьом здається приємним і “дорогим”, проте тривале перебування у щойно купленій машині може дорого обійтися здоров’ю. Нове дослідження показало, що під впливом високих температур нещодавно вироблені матеріали поверхонь та оббивка виділяють канцерогенні речовини, пише ERR.

Китайські та американські дослідники виявили, що всередині нового автомобіля, припаркованого на вулиці протягом 12 днів, рівень ряду хімічних речовин, що викликають рак, перевищують безпечні межі. Концентрація формальдегіду, сполуки, що міститься в дезінфікуючих засобах, герміцидах та газових плитах, зросла на 35 відсотків. Рівень ацетальдегіду, ймовірного канцерогену II класу, перевищив 61 відсоток. Шкідливих показників досягло і вміст у повітрі бензолу, небезпечної речовини, що міститься у фарбах, бензині та сигаретах.

Загалом додатковий ризик раку протягом життя від кількох летких органічних сполук, виявлених усередині використаного у дослідженні нового автомобіля, був досить високим, щоб вчені назвали його небезпечним для здоров’я водіїв.

В експериментах вчені оцінювали небезпеки для водіїв таксі, які проводять у машині 11 годин на добу, та пасажирів, які перебувають у салоні не більше 1,5 години. Автомобіль – позашляховик середнього розміру – в якому проводилися виміри, був обшитий пластиком, штучною шкірою, тканиною та повстю. Коли ці матеріали сходять з виробничої лінії, вони протягом деякого часу виділяють у повітря різні леткі органічні сполуки. Цей процес відомий як дегазація.

Дослідники взяли проби повітря з автомобіля та за допомогою газової хроматографії-мас-спектроскопії визначили концентрації 20 хімічних речовин у різні моменти часу. У міру того, як машина нагрівалася протягом дня, температура всередині салону коливалася від 21 ° C до 63 ° C. Концентрація летких хімічних речовин також мала циклічний характер, який визначався ступенем нагрівання поверхонь (а не повітря) всередині автомобіля.

Попередні дослідження, проведені в Каліфорнії, показали, що навіть 20 хвилин керування автомобілем можуть піддати людей впливу небезпечних кількостей бензолу і формальдегіду, що підвищує ризик для здоров’я тих, хто здійснює більш тривалі поїздки.

Читайте також: Для українських водіїв хочуть запровадити новий штраф.

Поділитися:
Категорії
Авто
Стрічка новин

Читайте також: