Найстаріший автомобіль у світі пройшов техогляд у Німеччині

Найстаріший у світі автомобіль олдтаймер Benz Victoria пройшов інспекцію TÜV. В автомайстерні справді не було виявлено жодної поломки...
Максимальна швидкість - 27 кілометрів на годину / фото: DW

Найстаріший автомобіль у світі пройшов інспекцію TÜV. “Я в радісному настрої, ніж ви думаєте. Тому що в майстерні не вдалося виявити нічого, крім шару пилу. Тобто там просто витерли пил і підлили бензин”, – заявив Карл-Хайнц Рекопф.

Він приїхав на техогляд у німецькому місті Айнбек автомобілем 1894 року випуску. Сам Карл-Хайнц був у циліндрі, старовинній коричневій куртці та сонцезахисних окулярах, незважаючи на похмурий день, передає dw.com

В автомайстерні справді не було виявлено жодної поломки. Фаетон (так називається тип автомобіля з відкидним верхом, більше схожий на карету) на два роки продовжили дозвіл на користування німецькими дорогами, що засвідчила наклейка, прикріплена до номерів. Автомобіль своїм ходом поїхав у гараж в автомобільному музеї Айнбека.

Їздити лише вдень, замість поворотника – палиця

Автомобіль, що приїхав на техогляд – олдтаймер Benz Victoria Nr. 99, випущений у 1894 році, вважається найстарішим у світі автомобілем, що має постійні номерні знаки. Він стоїть на обліку та допущений для участі у дорожньому русі. Максимальна швидкість – 27 кілометрів на годину.

Це трохи вдосконалена модель триколісного автомобіля Benz Patent-Motorwagen, який є першим у світі автомобілем із двигуном внутрішнього згоряння. В Айнбеку вважають цей автомобіль найстарішим транспортним засобом, якому дозволено їздити німецькими дорогами (і припускають, що й у світі немає нічого порівнянного).

Звичайно, на керування тут накладено кілька обмежень. На ньому не виїдеш на автобан. Через недостатньо потужні фари не можна їздити вночі, а замість поворотника водій використовує сигнальну палицю. Через особливості конструкції водій сидить на задньому сидінні, а передні та задні колеса у автомобіля різного діаметру.

Читайте також: У 2025 році в США можуть з’явитися літаючі автомобілі.

Поділитися:
Категорії
Авто
Стрічка новин

Читайте також: