ВПО перевірятимуть щодо неправомірного отримання допомоги

15 березня віцепрем’єр-міністер Ірина Верещук та представники Мінсоцполітики і Нацсоцслужби обговорили питання вибіркових перевірок внутрішніх переселенців...
Фото: minre.gov.ua

Сьогодні, 15 березня, віцепрем’єр-міністер Ірина Верещук та представники Мінсоцполітики і Нацсоцслужби обговорили питання вибіркових перевірок внутрішніх переселенців. Їх кількість у порівнянні з минулим роком знизилася майже у 12 разів, повідомляє Мінреінтеграції.

Питання вибіркових перевірок ВПО щодо їх фактичної присутності на заявленому місці залишається актуальним. Мінреінтеграції тримає його під постійним контролем.

Мінсоцполітики та Нацсоцслужба надали роз’яснення територіальним органам соцслужб про необхідність попереджати внутрішніх переселенців стосовно відвідування їх з метою перевірки.

Мінреінтеграції зауважило, що під час перевірки посадова особа Нацсоцслужби повинна скласти відповідний акт. Також внутрішньо переміщена особа має отримати повідомлення про необхідність протягом 10 днів прибути до органу соціального захисту населення для проходження ідентифікації.

І лише у разі неявки переселенцям можуть скасувати статус ВПО і припинити передбачені для них виплати.

«Ми не можемо допустити жодної дискримінації внутрішніх переселенців. Людей повинні попереджати. Вони не зобов’язані 24/7 перебувати вдома, щоб не втратити грошову допомогу від держави, яка їм дуже необхідна. Перевірки мають здійснюватися лише за наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги», – зауважила Ірина Верещук.

Читайте також: За рік впали доходи чотирьох українців із п’яти.

Поділитися:
Категорії
ЕкономікаТОП
Стрічка новин

Читайте також: