Українці зобов’язані будуть сплатити податки за квартири

Українці до 1 липня отримають квитанції для сплати податку на нерухомість. Платити потрібно за квартири площею від 60 кв.м. та за будинки площею від 120 кв.м....
Податки на нерухомість / фото: flombu

Українці до 1 липня отримають квитанції для сплати податку на нерухомість. Платити потрібно за квартири площею від 60 квадратів та за будинки площею від 120 квадратів, повідомляє Оглядач.

Про це йдеться у повідомленні Державної податкової служби. Ставка податку на нерухомість встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від типу об’єктів та їх місцезнаходження у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, та не може перевищувати 1,5 відсотка за 1 квадратний метр.

Оскільки у 2023 році податок нараховується за звітний 2022 рік, то ставка податку розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2022, яка становила 6 700 гривень (отже максимальна ставка за квадратний метр не може перевищувати 100,5 грн).

Так, наприклад, у фізичної особи з квартирою у Києві загальною площею 65 квадратних метрів. Сума податку розраховується як добуток загальної площі квартири, зменшеної на 60 кв. м та ставки податку, затвердженої рішенням Київської міської державної адміністрації. Зокрема, для квартир у Києві ставка податку становить 1,5 відсотка (90,0 грн. за метр квадратний).

Розрахунок суми податку: (65-60) * 100,5 = 502,5 грн.

Читайте також: Кабмін затвердив порядок підготовки та перепідготовки безробітних.

Поділитися:
Категорії
Головні новиниЕкономіка
Стрічка новин

Читайте також: