Кав’ярні та бари чекають позапланові перевірки

В українських закладах харчування поновляться позапланові перевірки. Бари, ресторани та кав'ярні моніторитимуть на предмет дотримання заборони куріння...
Наліпка Заборона куріння: переклеснена сигарета
Фото: Фокус

В українських закладах харчування поновляться позапланові перевірки. Бари, ресторани та кав’ярні моніторитимуть на предмет дотримання законодавства, що стосується заборони куріння.

Про це розповів голова Комітету Верховної Ради (ВР) з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький у Telegram.

У грудні 2021 року Верховна Рада ухвалила закон нашого Комітету № 1978-ІХ щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну.

З початком повномасштабного вторгнення Уряд запровадив мораторій на перевірки суб’єктів господарювання, в тому числі ввів мораторій на перевірки у сфері антитютюнового законодавства. Фактично перевірки дотримання положень закону не проводилися.

У квітні 2023 року набув чинності наказ профільного міністерства, який визначає перелік підстав для здійснення позапланових перевірок у цій сфері. До переліку підстав увійшли: самостійне звернення суб’єкта господарювання, доручення прем’єр-міністра, звернення фізичної особи.

Які штрафи чекають на порушників

Наразі Держспоживслужба почала притягувати до відповідальності недобросовісних власників кафе, барів та ресторанів, які не слідкують за дотриманням антитютюнового законодавства. Нагадаю, що парламент збільшив штраф за порушення для закладів харчування: 3 тис. грн за перше порушення впродовж року, 15 тис. грн – за кожне наступне.

Читайте також: Пенсіонери-переселенці зможуть отримати допомогу від ООН.

Поділитися:
Категорії
Економіка
Стрічка новин

Читайте також: